Autodopravci vítají posun v jednání o brexitu

Autodopravci vítají posun v jednání o brexitu

Britská asociace silniční nákladní dopravy RHA oceňuje posun v přípravě dohody o brexitu mezi vládou Velké Británie a Evropskou unií. Svaz považuje za zásadní, že se daří odvrátit nejistotu, která by na hranicích mezi Velkou Británií a Evropskou unií nastala od března 2019 v případě nedohody.

Předseda představenstva RHA Richard Burnett k tomu dodal: „Dohoda je klíčová – pokud bychom se nedokázali domluvit, skončilo by to katastrofou. Musíme najít způsob, jak zajistit, aby se kamiony přes hranice dostávaly bez zbytečných průtahů.“

Britská ministerská předsedkyně Theresa Mayová se ocitá pod silným tlakem jak ze strany vyjednavačů EU, tak i domácích politiků, ať už zastánců „měkkého“ nebo naopak „tvrdého“ brexitu. Nelze pominout ani hlasy volající po novém referendu proti brexitu samotnému. RHA k výsledkům dosavadních jednání nemá podrobné informace a celý sektor s napětím čeká na vyjasnění budoucnosti hraničního režimu po březnu 2019. Přetrvávající nejistota znemožňuje přijímání účinných opatření a frustruje nejen dopravu a logistiku, ale i ekonomiku jako celek.

(mm)

spinner