Balíkové služby

​DPD vstupuje na argentinský trh, chce se stát jedničkou poslední míle

2.6. – Geopost, mateřská společnost české DPD ve spolupráci s TASA Logística, otevřel nové zastoupení DPD v Argentině. Reaguje tak na lokální raketově rostoucí sektor e-commerce a do pěti let se chce stát jedničkou v logistice poslední míle v Argentině. DPD Argentina si už také stanovila cíle v oblasti udržitelného doručování a bude tak následovat ostatní pobočky v síti po celém světě. Skupina Geopost vstupem na trh navazuje na úspěšnou latinskoamerickou cestu, kterou zahájila v Brazílii, kde úspěšně působí již od roku 2017 pod značkou Jadlog.

​Společnost PPL CZ otevřela u Hradce Králové své největší centrální překladiště

3.6. – Společnost PPL CZ otevřela poslední květnový den své dosud největší centrální překladiště. Nové centrum, které se nachází u dálnice D11 nedaleko Hradce Králové, odbaví díky pokročilé automatizaci denně až půl milionu zakázek a přispěje tak k výraznému posílení distribuční sítě, které chce společnost zužitkovat i v rámci mezinárodní přepravy. Stavba je energeticky šetrná a přispěje i ke snížení uhlíkové stopy jednotlivých zásilek. Naplňuje tak dlouhodobou strategii udržitelnosti PPL, kterou firma v rámci slavnostního otevření demonstrovala virtuální módní přehlídkou, po níž nezbyl jediný kus odpadu.

​Třetina nakupujících chce objednávku ze-shopu doručit v den objednání a většina domů

1.6. – Rychlost doručení zůstává jedním zhlavních argumentů pro výběr e-shopu, kde zákazník nakoupí. Očekávání nakupujících jsou přitom stále daleko před realitou trhu. Zatímco o doručení zboží vden objednání (same-day) by stála takřka třetina nakupujících, jen u 15 % nákupů je tato potřeba naplněna. Mladí jsou přitom na rychlost ještě náročnější. To a mnoho dalšího odhalil rozsáhlý průzkum, který pro technologicko-logistickou společnost DODO vypracovala výzkumná agentura Behavio.

​John Bolla je novým prezidentem společnosti UPS Healthcare

31.5. – Do čela UPS Healthcare, divize přepravní společnosti UPS, byl jmenován John Bolla. Ve funkci nahrazuje Wese Wheelera, který funkci prezidenta zastával poslední tři roky. Před nástupem do UPS Healthcare v dubnu 2022 působil John Bolla jako provozní ředitel ve společnosti Adare Pharma Solutions, kde byl zodpovědný za globální prodej, provoz, rozvoj smluvních vztahů a výrobní strategii v USA a Evropě. Dříve pracoval 22 let ve společnosti GlaxoSmithKline (GSK), jedné z největších farmaceutických společností na světě, kde zastával vedoucí pozice v oblastech, jako jsou výrobní operace, dodavatelský řetězec, zásobování a externí dodávky.

​Allegro v Polsku dále roste, v Česku spustilo platformu Allegro.cz

25.5. – Společnost Allegro v 1. čtvrtletí splnilo či překonalo všechny výhledové ukazatele. Nejoblíbenější polská e-commerce platforma i nadále vykazuje odolnost vůči zpomalující se ekonomice i zvyšující se citlivosti zákazníků na cenu zboží. Hrubá hodnota zboží (GMV) vzrostla v 1. čtvrtletí u polských aktivit společnosti meziročně o 14 % na 12,34 miliardy PLN a díky bezkonkurenčnímu výběru za atraktivní ceny si zároveň udržela tempo růstu ze 4. čtvrtletí. Konsolidovaná GMV včetně Mall Group a WE|DO vzrostla meziročně o 21,4 %.

​Novým ředitelem marketingu Mall a CZC je Jan Suchý

24.5. – Na pozici marketingového ředitele pro značky Mall a CZC nastupuje Jan Suchý (42). Nový ředitel má za sebou více než patnáct let zkušeností z agenturního prostředí – od tvorby a realizací marketingových strategiích v nadnárodních agenturách až po založení a vedení agentury vlastní. V Mall Group bude mít Suchý na starost veškeré marketingové aktivity spojené s dalším směřováním značek CZC i Mall, a to napříč všemi zeměmi, kde skupina aktuálně působí.


​Skip Pay: Zákazníci jsou přesycení slevami, e-shopy hledají cesty, jak si je udržet

24.5. – Česká e-commerce se zotavuje z historicky prvního propadu, stále však ještě nemá vyhráno – potvrzuje to další jarní meziroční pokles obratu e-commerce o 13 %. Řada e-shopů tak začíná bojovat s poklesem osvědčenými způsoby v podobě slevových akcí. Jenže jak ukazuje průzkum fintechu Skip Pay ((dříve MallPay, s. r. o.), Češi začínají být vůči slevám rezistentní a pro lepší cenu nemají problém jít na marketplace nebo dokonce do zahraničí. O jejich pozornost i loajalitu je třeba bojovat jinak.

​Evropská e-commerce podporuje návrhy EK na posílení udržitelnosti

Evropská komise koncem března představila iniciativy Zelená prohlášení a Právo na opravu (Green Claims a Right to Repair), dva dlouho očekávané návrhy zaměřené na podporu udržitelnosti v širším kontextu Akčního plánu pro oběhové hospodářství přijatého v roce 2020. Tyto návrhy mají vytvořit rámec pro boj proti zavádějícím ekologickým tvrzením a poskytnout spotřebitelům více možností výběru opravy.

​Společnost UPS zveřejnila výsledky za první čtvrtletí, konsolidované výnosy meziročně poklesly

26.4. – Společnost UPS zveřejnila informace o konsolidovaných výnosech za první čtvrtletí roku 2023, které dosáhly 22,9 mld. USD, což meziročně představuje 6,0% pokles. Konsolidovaný provozní zisk za čtvrtletí se meziročně snížil o 21,8 % na 2,5 miliardy USD, respektive o 22,8 % po úpravě. Zředěný zisk na akcii za čtvrtletí činil 2,19 USD, po úpravě pak 2,20 USD, což představuje meziroční pokles o 27,9 %.

​Skladon a Retino otestovaly, jak e-shopy doručují a starají se o zákazníky

4.4. – Online nakupování je dle průzkumů běžnou součástí života sedmi z deseti Čechů. V České republice aktuálně funguje více než 50 000 e-shopů vzájemně si konkurujících jak v nabídce zboží, tak v péči o zákazníka. Pro dosažení pozitivní zákaznické zkušenosti je ze strany e-shopů zásadní především kvalitní a spolehlivá logistika, jejíž standard se rozhodly na přelomu roku zmapovat společnosti Skladon a Retino. Do svého Velkého testu logistiky postupně zapojily více než dvě stovky internetových obchodů, u kterých následně zhodnotily nejen rychlost doručení, ale také přesnost ve vychystávání zboží nebo způsoby, jakými se vypořádávají s vracením produktů. V čem výsledky překvapily nejvíce?

spinner