Balíkové služby

​Elektronické obchodování stále běží, globální změny však již pociťuje

Boom e‑commerce, který podpořila pandemie koronaviru, začíná zpomalovat. A blíží se vánoční sezóna, na kterou se firmy připravují s velkým předstihem. Letos však vstupuje do hry řada faktorů, jejichž vývoj se dá těžko odhadovat. To vše představuje pro obor e‑commerce a logistiku výzvy, na které je třeba reagovat.

​Společnost Bevy.city získává investici milion eur

12.11. – Český logistický startup Bevy.city přináší udržitelný a ekologický model rozvážení zboží v oblasti last-mile-delivery během přepravní špičky. Do rigidního oboru přináší dynamický model plánování tras, čistou elektromobilitu nebo pokrytí doručovacích špiček. Na svůj rozvoj a expanzi získává investici 1 milion eur (necelých 25 milionů korun) od českého venture kapitálového fondu Nation 1.

​UPS Healthcare zdvojnásobila prostory v Ostravě

10.11. – Společnost UPS více než zdvojnásobila velikost svého logistického centra UPS Healthcare v Ostravě a vytvořila až 50 nových pracovních míst. V areálu rozšířeném o 6000 metrů čtverečních, který odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP), se nachází prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

​Společnost DPD opět obhájila svou pozici v soutěži TOP odpovědná firma

10.11. – Společnost DPD, součást sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, opět obhájila svoji pozici v soutěži TOP odpovědná firma vyhlašované organizací Byznys pro společnost. V žebříčku nejodpovědnější velká firma v ČR se opět umístila ve vyhlašované TOP 25, tentokrát na 18. místě.

​Autoklub ČR zajišťuje školení pro řidiče PPL CZ

9.11. – Autoklub České republiky rozvíjí na poli zvyšování bezpečnosti silničního provozu a prevence dopravních nehod řadu projektů, od nejmenších účastníků – předškoláků – až po řidiče seniory. Jedním ze segmentů širokého spektra aktivit v této oblasti je také zajištění vzdělávání profesionálních řidičů. V rámci pilotního programu Autoklub ČR navázal spolupráci s jednou z nejvýznamnějších firem na českém trhu v oblasti balíkové logistiky, společností PPL CZ. Pilotní kurz ve spolupráci PPL CZ s Autoklubem ČR se konal již v roce 2021. Pro rok 2022 bylo naplánováno celkem sedm praktických školení pro 200 řidičů PPL CZ. Na podzim probíhají ještě kurzy na polygonech v Příbrami, Vysokém Mýtě a Mostě.

​DPD je jednou z deseti nejudržitelnějších firem v Česku

4.11. – společnost DPD, součást sítě balíkové přepravy DPDgroup, se stala jednou z deseti nejudržitelnějších firem v Česku. Stalo se tak podle prvního nezávislého ratingu ESG (Environment, Social, Governance), který vytvořil uznávaný mezinárodní program CEMS fungující v rámci pražské VŠE, pro Asociaci společenské odpovědnosti. V top desítce je navíc DPD jedinou logistickou firmou.

Packeta: Jsme partnerem pro doručování zásilek do celého světa

Zásilkovnu zná v České republice téměř každý. V současné době především díky červeným Z-BOXům, které jsou dnes „na každém rohu“. Zásilkovna ale není „jen“ česká firma — je součástí skupiny Packeta Group, která doručuje zásilky do 34 zemí.

Zeptali jsme se Martina Marka, provozního ředitele společnosti DODO Group

V současné době se zaměřujete především na poskytování služeb v segmentu B2B. Jaký je zájem klientů o vaše služby na pozadí měnící se ekonomické situace, respektive mění se v této souvislosti nějak jich požadavky na vás?

Zeptali jsme se Františka Brože, tiskového mluvčí ho společnosti Košík.cz

Letos jste rozšířili svou síť i o jižní Moravu. Jaké je vaše stávající pokrytí České republiky a jaké další novinky chystáte?

Společnost PPL otevřela depo v Hustopečích, odbaví 15 tisíc zásilek denně

28.10. - Balíkový přepravce PPL CZ včera slavnostně otevřel nové depo v jihomoravských Hustopečích. Jubilejní 25. depo v České republice rozšíří kapacitu doručených zásilek o 15 tisíc denně. Nový provoz, nacházející se v průmyslové zóně Contera Park Hustopeče, umožní hladké napojení logistické sítě PPL na Slovensko, Rakousko či Maďarsko a usnadní tak doručování zahraničních zásilek.

spinner