​Společnost PPL CZ otevřela u Hradce Králové své největší centrální překladiště

​Společnost PPL CZ otevřela u Hradce Králové své největší centrální překladiště

3.6. – Společnost PPL CZ otevřela poslední květnový den své dosud největší centrální překladiště. Nové centrum, které se nachází u dálnice D11 nedaleko Hradce Králové, odbaví díky pokročilé automatizaci denně až půl milionu zakázek a přispěje tak k výraznému posílení distribuční sítě, které chce společnost zužitkovat i v rámci mezinárodní přepravy. Stavba je energeticky šetrná a přispěje i ke snížení uhlíkové stopy jednotlivých zásilek. Naplňuje tak dlouhodobou strategii udržitelnosti PPL, kterou firma v rámci slavnostního otevření demonstrovala virtuální módní přehlídkou, po níž nezbyl jediný kus odpadu.

Jedná se o druhé centrální překladiště, které rozlohou areálu 46 000 m2 dvojnásobně překonává dosavadní hub u středočeských Říčan. „Mám z toho nepopsatelnou radost, jelikož se jedná o další milník naší společnosti, který by nebyl možný bez neutuchající zákaznické důvěry ke službám poskytovaným skvělými pracovníky PPL. Nový hub nám otevírá řadu možnosti včetně rozšíření mezinárodní balíkové přepravy a zjednodušení procesů díky nejmodernějším technologiím,“ uvedl Petr Horák, CEO PPL CZ.

(lan)

(Více informací o novém centru PPL přineseme v DN č. 12)

Foto: LAN

Na titulním snímku ze slavnostního otevření nového centra PPL U Hradce Králové (zprava) jsou David Voznička, provozní ředitel PPL CZ, Zdeněk Trnčák, vedoucí překladiště, a Petr Horák, CEO PPL CZ.

spinner