Balíkové služby

​Cathy O'Brienová se stala viceprezidentkou pro mezinárodní prodej UPS Healthcare

3.10. – Společnost UPS oznámila, že Cathy O'Brienová byla jmenována viceprezidentkou pro mezinárodní prodej společnosti UPS Healthcare. Bude zodpovědná za podporu růstu v Evropě, zemích AMEA a Latinské Ameriky v rámci nabídky komplexních služeb dodavatelského řetězce zaměřených na podporu segmentů farmaceutického průmyslu, zdravotnických prostředků, laboratoří a zubního lékařství.

​Společnost Allegro zahájila konsolidaci Mall Group a WE|DO

29.9. – E-commerce skupina Allegro zveřejnila své obchodní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Polské aktivity společnosti, které tvoří největší podíl na celkovém podnikání, zrychlily meziroční růst GMV na 16 % a tržeb na 22,3 %. Počet aktivních zákazníků dosáhl nového maxima 13,6 milionu a průměrná GMV na jednoho aktivního zákazníka vzrostla meziročně o 13,9 % na 3 350 PLN. Allegro zahájilo konsolidaci v dubnu nabyté Mall Group a WE|DO a připravuje nasazení svého tržiště pro obchodníky třetích stran i v České republice.

Packeta bude v Německu testovat vodíkovou dodávku společnosti HYVIA

23.9. - Skupina Packeta, do které patří také česká technologicko-logistická firma Zásilkovna, se stala jedním z prvních partnerů firmy HYVIA pro testování využití vodíku v přepravě zboží. HYVIA je součástí skupiny Renault a je lídrem trhu v oblasti rozvoje vodíkové mobility. V rámci spolupráce obou firem bude Packeta v Německu testovat vodíkovou dodávku Master Van H2-TECH, a to po dobu 3 měsíců. Partnerství obou firem bylo oznámeno na právě probíhajícím veletrhu IAA Transportation v německém Hannoveru. Výs­ledkem testovacího provozu bude detailní případová studie, na jejímž základě naplánují obě firmy další konkrétní kroky v rozvoji vodíkové technologie.

​Petr Horák (PPL): S novým překladištěm v Hradci Králové se naše třídící kapacita zdvojnásobí

Společnost PPL v létě otevřela své již 25. depo, tentokrát na jižní Moravě v Hustopečích. Jak se síť PPL bude rozvíjet v budoucnu a jaké novinky připravuje pro své zákazníky, to nám přiblížil generální ředitel společnosti Petr Horák.

​Program AlzaPlus+ využívá již sto tisíc lidí

13.9. – Už 100 tisíc zákazníků využívá na Alze výhodné doručení do všech odběrných míst e-shopu. Přesně tolik členů nyní čítá nový věrnostní program AlzaPlus+, který za paušál od 25 korun měsíčně poskytuje dopravu zdarma do téměř patnácti tisíc výdejních míst, a to na objednávky již od jedné koruny.

​Packeta spouští doručování zásilek mezi fyzickými osobami do Rumunska

12.9. – Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologickou firmu Zásilkovna, spouští doručování zásilek mezi fyzickými osobami do Rumunska. Z České republiky mohou do Rumunska zákazníci posílat své zásilky prostřednictvím služby Mezi námi za 109 Kč na výdejní místa, nebo na adresu kdekoli v Rumunsku za 169 korun. Služba funguje také pro doručování zásilek na rumunském trhu a také mezi všemi zeměmi, kde Mezi námi již funguje, to znamená v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Samotné zasílání zásilek mezi fyzickými osobami je velmi jednoduché: zákazník vyplní údaje pro odeslání zásilky v mobilní aplikaci a získá heslo, které při odesílání sdělí na jakémkoliv podacím místě Packety nebo Zásilkovny, kterých je celkově více než 8 tisíc. Doba doručení zásilky je 1 – 2 dny.

​DPD otevírá v Otrokovicích své největší depo na Moravě

8.9. – Společnost DPD, součást sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, otevřelo zcela nové moderní depo v Otrokovicích, které bude obsluhovat převážně Zlínský kraj. Objekt vznikl revitalizací brownfieldu a je plně připraven na rozvoj elektromobility. Disponuje 2 elektronabí­ječkami pro zákazníky a kapacitou na vybudování až 30 elektronabíječek pro dodávky. Při plném provozu depo odbaví kolem 19 000 balíků denně a doručovat je bude 140 kurýrů.

​Češi se stále častěji vyhýbají poplatku za dobírku a platí zejména online

5.9. – Při nákupu zboží v e-shopech volí online platbu kartou již více než polovina Čechů (56 %). Nejčastěji kartou, případně pomocí služby Apple či Google Pay, platí na internetu mladí lidé ve věku 18 až 26 let (76 %). Ukazuje se, že Češi jsou při online nakupování spořivější a zvažují každý zbytečný výdaj. Zájem o dobírku tak i nadále klesá. Za posledních 7 let až o 18 p. b. Údaje vyplývají z letošního průzkumu společnosti GLS realizovaného prostřednictvím aplikace Instant Research agenturou Ipsos na vzorku 1050 respondentů a potvrzují to i interní data přepravce.

​Novým generálním ředitelem Allegra se stává Roy Perticucci

5.9. – Funkce nového generálního ředitele a člena představenstva společnosti Allegro se od 1. září 2022 ujal Roy Perticucci. Jeho úkolem je především pokračovat v rozběhnuté transformaci společnosti do pozice přední evropské společnosti v oblasti elektronického obchodu a úspěšné dokončení probíhající integrace se společností Mall Group a kurýrní službou WE|DO, jejichž nákup Allegro formálně dokončilo letos na jaře. Předchozí generální ředitel Francois Nuyts bude svému nástupci v nadcházejících týdnech nadále k dispozici, a to především v záležitostech spojených s dalším posilováním mezinárodního postavení společnosti.

​Zásilkovna má již 3 000 automatických výdejních boxů, nejvíce v České republice

1.9. – Zásilkovna, která patří do holdingu Packeta Group, instalovala již 3 000 Z-BOXů a má tak nejhustší síť automatických výdejních boxů v České republice. Z-BOXy má Packeta také na Slovensku, i zde je s počtem téměř 1 100 Z-BOXů lídrem trhu, a v Maďarsku (více než 400). Zájem o doručování do Z-BOXů ze strany zákazníků neustále roste a v současné době směřuje více než 11 % veškerých zásilek právě do nich. Z-BOXy ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Zákazníkům poskytují rychlý výdej zásilek, který trvá několik vteřin, a to bez front, zcela bezkontaktně a v kteroukoliv denní či noční dobu. Fungování a ovládání Z-BOXů je unikátní, nikdo jiný v Česku výdejní boxy na podobném principu podle zástupců společnosti nepoužívá.

spinner