Balíkové služby

​DPDgroup se mění na Geopost

2.3. – DPDgroup, největší balíková přepravní síť v Evropě a mateřská společnost lokální DPD mění svůj název na Geopost. Skupina se tak rozhodla pro větší zpřehlednění a zjednodušení komunikace v rámci nových strategií růstu, expanze na další světové trhy prostřednictvím akvizice nových značek a také svých závazků ohledně udržitelnosti. Lokální brand DPD tato změna nijak neovlivní. V ČR zůstává název společnosti stále DPD, zde se nic nemění.

​DPDgroup získala vědecké potvrzení svého závazku udržitelnosti od SBTi

1.3.- Balíková přepravní síť v Evropě DPDgroup, jejíž součástí je i česká DPD, získala oficiální vědecké potvrzení svého závazku udržitelnosti od přední vědecké nezávislé iniciativy SBTi (Science Based Targets initiative), jejíž spoluzakladateli jsou UN Global Compact a Světový fond na ochranu přírody. Iniciativa je široce uznávána pro svá hodnocení a podporu cílů firem v oblasti snižování emisí skleníkových plynů na základě vědeckých poznatků o klimatu.

Předání prvních čtyř vozů Fuso Canter společnosti ASTRA TRANS

23.2. - První čtyři vozidla FUSO Canter 7C15 z celkové připravované flotily 22 vozidel byla včera za účasti vedení společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR předána zástupcům dopravní společnosti ASTRA TRANS, která bude s jmenovanými vozidly zajišťovat přepravu zásilek České Pošty v severních a východních Čechách.

RAJA: Kombinace obalových materiálů šetří přírodu, čas i náklady

22.2. - Stále platí trend balení do papíru šetrného k životnímu prostředí. Dnes existuje mnoho možností, jak zboží zabalit efektivně a zároveň ekologicky. Jednou z cest je i použití obalových strojů. Automatické balící stroje tak například šetří firmám nejen čas, ale i peníze, množství použitých obalů a tím pádem i životní prostředí. Společnost RAJA, přední evropský výrobce obalových materiálů, přináší několik rad, jak dodat obalu něco navíc za použití hned dvou obalových materiálů zároveň.

Komentář: ​Co nám dal a vzal rok 2022 v dopravě a logistice

V lodní dopravě se objevilo zcela na vrcholu jedno číslo: 57,4. Je to průměrná marže EBIT deseti největších dopravců kontejnerů podle podílu na trhu (bez MSC) za první čtvrtletí roku 2022. Nikdy v historii přepravy – obvykle s nízkou marží – nebyli linioví rejdaři ziskovější a pravděpodobně již nikdy nebudou. První čtvrtletí tak znamenalo vrchol i konec nebývalého boomu.

​Komunikaci Mall Group nově přebírá Jakub Charvát

13.2. – Novým manažerem komunikace Mall Group se od února stává Jakub Charvát (36). V jedné z největších e-commerce skupin střední a východní Evropy působí Charvát již tři roky, přičemž doteď měl na starost interní komunikaci a CSR činnosti. Nyní rozšíří své kompetence také o externí komunikační aktivity, o které se poslední tři roky starala Pavla Hobíková.

​Společnost UPS zveřejnila výsledky za čtvrté čtvrtletí

8.2. – Společnost UPS oznámila konsolidované tržby za čtvrté čtvrtletí 2022 ve výši 27,0 miliard USD, což je 2,7% pokles oproti čtvrtému čtvrtletí roku 2021. Konsolidovaný provozní zisk činil 3,2 miliardy USD, což je o 17,9 % méně než ve čtvrtém čtvrtletí čtvrtletí 2021 a pokles o 3,3 % na upraveném základě. Zředěný zisk na akcii činil za čtvrtletí 3,96 USD; upravený zředěný zisk na akcii ve výši 3,62 USD byl o 0,8 % vyšší než ve stejném období roku 2021.

​Autoklub ČR bude školit řidiče PPL CZ i v roce 2023

6.2. – Již předloni proběhl pilotní program vzdělávacích kurzů pro řidiče PPL CZ, který zajišťoval Autoklub České republiky. V minulém roce se spolupráce mezi tradiční motoristickou organizací a jednou z nejvýznamnějších tuzemských firem v oblasti balíkové logistiky rozběhla naplno. Proškoleno bylo na dvě stovky řidičů. Stejný rozsah je naplánován i letos, všechny kurzy proběhnou na polygonech sdružených v Asociaci center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR.

​Kurýři rozvážkové společnosti Wolt protestovali v Praze proti snížení honorářů

2.2. – Zhruba stovka kurýrů rozvážkové společnosti Wolt včera dopoledne demonstrovala na Václavském náměstí v Praze proti změnám v odměňování a snížení honorářů. Protestující se pak vydali na pochod Prahou k sídlu společnosti na Strossmayerově náměstí, kde protest ve 13:30 skončil. Organizátoři uvedli, že společnost změnila odměňovací systém, většině kurýrů se tak snížila finanční odměna za rozvážky o zhruba 20 procent. Po započtení inflace podle nich klesly příjmy kurýrů až o 50 procent. Společnost Wolt uvedla, že model odměňování změnila s cílem dosáhnout spravedlivější výše honorářů a vycházela z pravidelných dotazníků mezi kurýry. Očekává, že výdělky kurýrů brzy stoupnou.

​Společnost DODO utržila loni 1,3 miliardy korun

1.2. – Společnost DODO v roce 2022 doručila více než 5,8 milionu objednávek a dosáhla svého dosud nejvyššího obratu ve výši 1,3 miliardy korun. Pro DODO v minulém roce jezdilo 2 300 kurýrů a tisícovka vozů v sedmi evropských zemích, kde firma obsluhuje nadnárodní i lokální klienty napříč 13 segmenty – od potravin přes hotové jídlo až po drogerii, drobnou elektroniku a sportovní náčiní. V minulém roce firma dokončila také rebranding a po úplném zrušení služeb osobního asistenta se již plně soustředí na B2B byznys. Na další rozvoj a expanzi společnost v polovině roku získala 1,5 miliardy korun od investorů v čele s Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem.

spinner