Balíkové služby

​John Bolla je novým prezidentem společnosti UPS Healthcare

31.5. – Do čela UPS Healthcare, divize přepravní společnosti UPS, byl jmenován John Bolla. Ve funkci nahrazuje Wese Wheelera, který funkci prezidenta zastával poslední tři roky. Před nástupem do UPS Healthcare v dubnu 2022 působil John Bolla jako provozní ředitel ve společnosti Adare Pharma Solutions, kde byl zodpovědný za globální prodej, provoz, rozvoj smluvních vztahů a výrobní strategii v USA a Evropě. Dříve pracoval 22 let ve společnosti GlaxoSmithKline (GSK), jedné z největších farmaceutických společností na světě, kde zastával vedoucí pozice v oblastech, jako jsou výrobní operace, dodavatelský řetězec, zásobování a externí dodávky.

​Allegro v Polsku dále roste, v Česku spustilo platformu Allegro.cz

25.5. – Společnost Allegro v 1. čtvrtletí splnilo či překonalo všechny výhledové ukazatele. Nejoblíbenější polská e-commerce platforma i nadále vykazuje odolnost vůči zpomalující se ekonomice i zvyšující se citlivosti zákazníků na cenu zboží. Hrubá hodnota zboží (GMV) vzrostla v 1. čtvrtletí u polských aktivit společnosti meziročně o 14 % na 12,34 miliardy PLN a díky bezkonkurenčnímu výběru za atraktivní ceny si zároveň udržela tempo růstu ze 4. čtvrtletí. Konsolidovaná GMV včetně Mall Group a WE|DO vzrostla meziročně o 21,4 %.

​Novým ředitelem marketingu Mall a CZC je Jan Suchý

24.5. – Na pozici marketingového ředitele pro značky Mall a CZC nastupuje Jan Suchý (42). Nový ředitel má za sebou více než patnáct let zkušeností z agenturního prostředí – od tvorby a realizací marketingových strategiích v nadnárodních agenturách až po založení a vedení agentury vlastní. V Mall Group bude mít Suchý na starost veškeré marketingové aktivity spojené s dalším směřováním značek CZC i Mall, a to napříč všemi zeměmi, kde skupina aktuálně působí.


​Skip Pay: Zákazníci jsou přesycení slevami, e-shopy hledají cesty, jak si je udržet

24.5. – Česká e-commerce se zotavuje z historicky prvního propadu, stále však ještě nemá vyhráno – potvrzuje to další jarní meziroční pokles obratu e-commerce o 13 %. Řada e-shopů tak začíná bojovat s poklesem osvědčenými způsoby v podobě slevových akcí. Jenže jak ukazuje průzkum fintechu Skip Pay ((dříve MallPay, s. r. o.), Češi začínají být vůči slevám rezistentní a pro lepší cenu nemají problém jít na marketplace nebo dokonce do zahraničí. O jejich pozornost i loajalitu je třeba bojovat jinak.

​Evropská e-commerce podporuje návrhy EK na posílení udržitelnosti

Evropská komise koncem března představila iniciativy Zelená prohlášení a Právo na opravu (Green Claims a Right to Repair), dva dlouho očekávané návrhy zaměřené na podporu udržitelnosti v širším kontextu Akčního plánu pro oběhové hospodářství přijatého v roce 2020. Tyto návrhy mají vytvořit rámec pro boj proti zavádějícím ekologickým tvrzením a poskytnout spotřebitelům více možností výběru opravy.

​Společnost UPS zveřejnila výsledky za první čtvrtletí, konsolidované výnosy meziročně poklesly

26.4. – Společnost UPS zveřejnila informace o konsolidovaných výnosech za první čtvrtletí roku 2023, které dosáhly 22,9 mld. USD, což meziročně představuje 6,0% pokles. Konsolidovaný provozní zisk za čtvrtletí se meziročně snížil o 21,8 % na 2,5 miliardy USD, respektive o 22,8 % po úpravě. Zředěný zisk na akcii za čtvrtletí činil 2,19 USD, po úpravě pak 2,20 USD, což představuje meziroční pokles o 27,9 %.

​Skladon a Retino otestovaly, jak e-shopy doručují a starají se o zákazníky

4.4. – Online nakupování je dle průzkumů běžnou součástí života sedmi z deseti Čechů. V České republice aktuálně funguje více než 50 000 e-shopů vzájemně si konkurujících jak v nabídce zboží, tak v péči o zákazníka. Pro dosažení pozitivní zákaznické zkušenosti je ze strany e-shopů zásadní především kvalitní a spolehlivá logistika, jejíž standard se rozhodly na přelomu roku zmapovat společnosti Skladon a Retino. Do svého Velkého testu logistiky postupně zapojily více než dvě stovky internetových obchodů, u kterých následně zhodnotily nejen rychlost doručení, ale také přesnost ve vychystávání zboží nebo způsoby, jakými se vypořádávají s vracením produktů. V čem výsledky překvapily nejvíce?

​Evolution Time Critical expanduje do střední Evropy

29.3. – Globální specialista na expresní urgentní logistiku Evolution Time Critical (ETC) otevírá pobočku v Bratislavě na Slovensku odkud plánuje poskytovat služby zákazníkům ve střední Evropě. Do čela pobočky jmenuje Ladislava Balogha. Slovensko je největším světovým výrobcem automobilů na hlavu, přičemž export související s automobilovým průmyslem představuje zhruba polovinu slovenského průmyslu. Nová kancelář bude hrát klíčovou roli v podpoře podnikání zákazníků ve střední a východní Evropě, včetně Maďarska a České republiky. Pobočka bude v plném provozu od března 2023.

Geopost v roce 2022 zvýšil tržby i navzdory nestabilnímu trhu

21.3. - Největší balíková přepravní síť v Evropě Geopost, dříve DPDgroup, jejíž součástí je i česká DPD, oznámila finanční výsledky za rok 2022.

​DPD jako první balíkový dopravce v Česku převáží zásilky mezi depy elektrickým kamionem

10.3. – Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě Geopost, začíná využívat pro přepravu balíků mezi jednotlivými depy v okolí Prahy plně elektrické nákladní vozidlo Volvo FH Electric těžké řady. Nákladní vozidlo Volvo FH Electric, které bude jezdit denně mezi centrálním překladištěm v Modleticích a depy ve středních Čechách a v okolí Prahy, ujede na jedno nabití až 300 km a uveze až 2000 balíčků standardní velikosti.

spinner