Balíkové služby

Společnost ​PPL CZ doručuje o Vánocích 2022 bez zaváhání

16.12. – Předvánoční období je spojeno s enormním nárůstem online nákupů, čímž se mnohonásobně zvyšuje i poptávka po přepravě zásilek. To si žádá velkou připravenost ze strany balíkových přepravců, kteří se na toto sezonní období chystají v průběhu celého roku. Investice do digitalizace a rozšíření přepravních kapacit umožňují přepravní společnosti PPL CZ odbavovat v letošní sezoně velké objemy zásilek, a to jak po stránce kapacitní, tak i kvalitativní. Úspěšnému zvládání zvýšených objemů zásilek pomáhá i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů, kdy mají zákazníci PPL aktuálně v České republice k dispozici 4000 výdejních mís­t.

​Ing. Jaroslav Hanák (SPČR): Výsledky průmyslu budou letos nakonec zřejmě lepší než se předpokládalo

Letošní rok byl těžkou zkouškou pro dopravce i výrobce. O aktuální situaci a vývoji v následujícím období jsme hovořili s Ing. Jaroslavem Hanákem, prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a předsedou představenstva FTL – First Transport Lines.

​Quick Stop Car uzavřel spolupráci s Globusem

9.12. – Franšízová síť autoservisů Quick Stop Car, která plánuje v roce 2023 zprovoznit desítky servisních jednotek na území České republiky, se dohodla na spolupráci se společností Globus ČR. Servisní jednotky, které mají zákazníkům nabídnout kompletní moderní servis pro běžné automobily i dodávky, budou v provozu od 1. února 2023 v těsné blízkosti čtrnácti hypermarketů Globus.

DPD zaznamenala v Česku rekordní Black Friday, doručila čtvrt milionu zásilek

30.11. – Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, zaznamenala v Česku rekordní Black Friday. V úterý 29. listopadu doručila zhruba čtvrt milionu zásilek. Jedná se o balíčky, které si lidé objednávali v pátek, případně o víkendu.

Zeptali jsme se Ing. Matyáše Vitíka, tiskového mluvčího České pošty

V jakém stádiu je budování nového třídícího centra v Mošnově?

Balíkový přepravce GLS spouští v Česku vlastní samoobslužné boxy

22.11. - Mezinárodní balíkový přepravce GLS se připravuje na zvýšený nápor v souvislosti se slevovou akcí Black Friday a rozšiřuje svoji síť výdejních míst o vlastní samoobslužné boxy, tzv. GLS Parcel Boxy. V pilotním provozu jich pro letošní sezonu bude 85, a to napříč celou republikou. Další budou rychle přibývat. Přepravce na jejich vývoji spolupracoval s českou výrobní firmou Alfa3. GLS tak reaguje na zvýšenou poptávku před vánoční sezónou a zároveň rychle rostoucí oblibu balíkomatů. Podle průzkumu z jara letošního roku tuto formu převzetí balíků v současnosti aktivně využívá již každý pátý Čech.

​DPD testuje rojové roboty pro depo budoucnosti

Autonomní vozidla, která se rojí po podlaze haly rychlostí až deset metrů za sekundu a ukládají zásilky s přesností na míru: na první pohled to může znít jako sci‑fi, ale v depu 250 společnosti DPD v Kolíně nad Rýnem ve čtvrti Porz se to již stalo realitou.

​Elektronické obchodování stále běží, globální změny však již pociťuje

Boom e‑commerce, který podpořila pandemie koronaviru, začíná zpomalovat. A blíží se vánoční sezóna, na kterou se firmy připravují s velkým předstihem. Letos však vstupuje do hry řada faktorů, jejichž vývoj se dá těžko odhadovat. To vše představuje pro obor e‑commerce a logistiku výzvy, na které je třeba reagovat.

​Společnost Bevy.city získává investici milion eur

12.11. – Český logistický startup Bevy.city přináší udržitelný a ekologický model rozvážení zboží v oblasti last-mile-delivery během přepravní špičky. Do rigidního oboru přináší dynamický model plánování tras, čistou elektromobilitu nebo pokrytí doručovacích špiček. Na svůj rozvoj a expanzi získává investici 1 milion eur (necelých 25 milionů korun) od českého venture kapitálového fondu Nation 1.

​UPS Healthcare zdvojnásobila prostory v Ostravě

10.11. – Společnost UPS více než zdvojnásobila velikost svého logistického centra UPS Healthcare v Ostravě a vytvořila až 50 nových pracovních míst. V areálu rozšířeném o 6000 metrů čtverečních, který odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP), se nachází prostory s kontrolovanou teplotou pro přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty.

spinner