Balíkové služby

​Pozici skupinové ředitelky HR DoDo Group bude zastávat Renata Pavlištová

18.6. – Pozici šéfky HR v DoDo Group obsadí zkušená manažerka Renata Pavlištová (36). Ta se v posledních 8 letech z pozice Head of HR starala o kompletní vedení HR a Facility management v Porsche ČR ze skupiny Volkswagen Group CZ. V technologicko-logistické společnosti DoDo Michala Menšíka bude mít nově na starost zejména nastavení modelu HR Business Partnering a budování úspěšné značky zaměstnavatele v oblasti logistiky a technologických společností.

​PPL rozveze 10 tisíc zásilek s Učebnicemi pro Ukrajinu

16.6. – Balíkový přepravce PPL CZ se zapojil do společného projektu Nadace PPF, Nadace The Kellner Family Foundation a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – Učebnice pro Ukrajinu. PPL bezplatně zajistí dodání 10 tisíc zásilek učebnic.

​Přepravce GLS koupil ve Francii technologicko-logistický start-up Tousfacteurs

14.6. – Francouzská pobočka přepravní společnosti GLS uskutečnila akvizici místní technologicko-logistické společnosti Tousfacteurs. Pařížský start-up, který byl založen v roce 2015, se zabývá logistikou poslední míle a specializuje se na vývoj digitálních a udržitelných řešení v e-commerce. Akvizice společnosti Tousfacteurs umožní GLS dále vylepšovat zákaznickou zkušenost a posílit své udržitelné doručování.

​Dopravu nad 3,5 tuny zajistí pro Českou poštu také Astra Trans

30.5. – Česká pošta rozšiřuje území, kde nechá operovat soukromou dopravu nad 3,5 tuny. Na základě výsledku výběrového řízení podepsala v těchto dnech smlouvu se společností Astra Trans na zajištění logistiky balíkových zásilek v regionu severních a východních Čech. Kontrakt je platný na tři roky. Pro Poštu znamená nahrazení vlastní dopravy nad 3,5 tuny soukromým subjektem především úsporu investičních a provozních prostředků.

​DoDo posiluje vedení, novým CEO pro Česko a Slovensko se stává Ivo Velíšek

26.5. – Technologicko-logistická společnost DoDo Michala Menšíka má na lokálním trhu nové vedení. Na pozici CEO pro Českou republiku a Slovensko, kterou dosud zastával současný COO skupiny DoDo Group Martin Marek, přichází Ivo Velíšek (36). Ten dosud působil jako Retail Offer Manager ve společnosti MOL Česká republika. Z nově nabyté pozice bude mít na starost primárně další upevnění pozice DoDo na českém a slovenském trhu, rozvoj nových projektů v rámci lokálních trhů a akvizici nových klientů z řad retailových řetězců i e-shopů. Prioritou bude také edukace trhu s ohledem na důležitost kvalitní last-mile logistiky či udržitelnost a efektivitu v doručování. Reportovat bude Velíšek přímo COO DoDo Group, Martinu Markovi.

​Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky drony

25.5. – Americká společnost Walmart bude doručovat v šesti amerických státech objednávky bezpilotními letouny. Přístup ke službě budou mít do konce roku zhruba čtyři miliony amerických domácností. Největší maloobchodní řetězec světa o tom informoval na svém webu.

​Zásilkovna spouští spolupráci s crowdfundingovou platformou Donio

24.5. – Zásilkovna zahájila spolupráci s Donio, crowdfundingovou platformou pomáhající lidem plnit jejich podnikatelské a životní sny. Zakladatelům komerčních projektů na Donio nabídne Zásilkovna zázemí nejširší sítě výdejních míst v České republice, včetně Z-BOXů, automatických výdejních boxů a svoji mobilní aplikaci Zásilkovna, a to vše za zvýhodněnou cenu 65 korun za doručení jedné zásilky. Spolupráce má za cíl zjednodušit život zakladatelům projektů, kteří po dosažení cílové částky rozesílají svým přispěvatelům často i tisíce odměn.

spinner