Balíkové služby

​První balík do sítě výdejních boxů OX Point doručí dopravce WE|DO

12.7. – Společnost OX Point do sítě výdejních boxů integruje začátkem července prvního dopravce. První zásilku do schránek doručí logistický operátor WE|DO. Pro své zásilky bude mít k dispozici výdejní boxy OX Point na více než 100 místech po celé České republice. Zákazníci tak získají další alternativu doručení balíků, a to i z těch největších českých e-shopů.

​DPD: Češi vedou v online nákupech léků, s knihami jsou pod evropským průměrem

11.7. – DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě, na základě svého nejnovějšího výzkumu E-shopper Barometer analyzovala online nákupní chování zákazníků v Evropě i v Česku. Dvě hlavní kategorie, ve kterých se výrazně lišíme od evropského průměru, jsou léky a knihy. Zatímco ve zbytku Evropy nakupovalo online lékárenské zboží pouze 30 % lidí, v Česku to byla téměř polovina – 48 %. Naopak u knih se ukazuje opačná tendence – Češi jsou s 38 % výrazně pod evropským průměrem (46 %).

​Packeta spustila na Slovensku minutové doručení

11.7. – Packeta Slovensko, člen Packeta Group, spustila jako jedna z prvních společností na slovenském trhu službu minutové doručení, díky které zákazníci znají přesný čas doručení zásilky kurýrem. Služba funguje velmi jednoduše. V den doručení obdrží příjemce zásilky SMS zprávu a email spolu s odkazem na online sledování. Po kliknutí na odkaz se zobrazí mapa s informací, kolik času zbývá do příjezdu kurýra a hodinu před jeho příjezdem vidí zákazník jeho polohu online. Předpokládaný čas doručení se aktualizuje v reálném čase s ohledem na dopravní situaci. Součástí přípravy spuštění minutového doručení byl rozsáhlý exkluzivní průzkum Packety, ze kterého vyplynulo, že slovenským zákazníkům při doručení na adresu nejvíce vadí, že neznají čas doručení. Slovensko je při zavádění této unikátní novinky v rámci skupiny Packeta pilotní zemí, Packeta Group plánuje rozšířit tuto službu do dalších zemí, kde působí, a to včetně České republiky.

​Zásilkovna podepsala memorandum o spolupráci v oblasti vodíkové mobility

30.6. – Zásilkovna podepsala za účasti ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely a korejského ministra průmyslu Chang Yang Leeho memorandum o spolupráci s korejskou asociací H2Korea, platformou zaměřujících se na rozvoj vodíkového hospodářství v Korejské republice. Podepsání memoranda iniciovala Česká vodíková technologická platforma (HYTEP), které je Zásilkovna členem.

​Knihobot spouští první boxy pro re-commerce v Česku

27.6. – Vzít pár dočtených knih a jen tak je odložit na místě, přes které člověk běžně prochází. Bez nutnosti balit je nebo nastřádat větší počet kusů. A pak už jen čekat na peníze na účtu. Tak vypadá podle největšího českého secondhandu Knihobot.cz budoucnost “první míle“ u použitého zboží na cestě k novým majitelům. Společně s Lockers.ai a Blocks spouští první “Knihoboxy“, samoobslužné schránky, které začaly fungovat v hlavním městě a brzy se objeví po celé republice.

​Česká pošta otevírá v Nizozemsku bránu na západoevropský trh

24.6. – Po úspěšném dubnovém testování zahájí svůj provoz exteritoriální vyměňovací pobočka (tzv. ETOE) České pošty v Nizozemsku. Jedná se o první vlaštovku, která má za cíl přiblížit se západoevropské klientele. První pobočka tohoto druhu je metodicky řízena Českou poštou, ale na místě se o zásilky fyzicky stará obchodní partner. Tímto projektem pošta pokračuje v plánované expanzi na evropský trh.

​Společnost DODO představila novou vizuální identitu

24.6. – Technologicko-logistická firma DODO, která se specializuje na efektivní městskou last-mile logistiku, má novou vizuální identitu. Ta odráží zejména vstup firmy do fáze dospělosti a reflektuje přerod startupu v mezinárodní skupinu a firmu se skutečně celoevropskou ambicí. Nový brand pak také lépe odpovídá aktuálnímu B2B zaměření služby. Firma kromě změny barvy a loga rovněž oficiálně ukončuje službu osobního asistenta, se kterou ještě před akvizicí ze strany Michala Menšíka vstupovala na trh. Novou identitu DODO připravovala ve spolupráci s interním týmem DODO agentura Guts Prague.

​DPD nově spolupracuje s Alzou a rozšiřuje síť samoobslužných boxů

22.6. – Společnost DPD rozšiřuje svoji stávající síť samoobslužných boxů a nově doručuje do více než 1000 AlzaBoxů. Zákazníci je najdou po celém Česku a mohou si zde vyzvedávat balíčky z e-shopů. Proces doručení, který funguje u stávajících DPD boxů, se nijak nemění a většina je otevřena 24 hodin denně. Boxy jsou součástí sítě DPD Pickup, která tak naroste na více než 2500 výdejních míst a samoobslužných bo­xů.

​Pozici skupinové ředitelky HR DoDo Group bude zastávat Renata Pavlištová

18.6. – Pozici šéfky HR v DoDo Group obsadí zkušená manažerka Renata Pavlištová (36). Ta se v posledních 8 letech z pozice Head of HR starala o kompletní vedení HR a Facility management v Porsche ČR ze skupiny Volkswagen Group CZ. V technologicko-logistické společnosti DoDo Michala Menšíka bude mít nově na starost zejména nastavení modelu HR Business Partnering a budování úspěšné značky zaměstnavatele v oblasti logistiky a technologických společností.

​PPL rozveze 10 tisíc zásilek s Učebnicemi pro Ukrajinu

16.6. – Balíkový přepravce PPL CZ se zapojil do společného projektu Nadace PPF, Nadace The Kellner Family Foundation a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – Učebnice pro Ukrajinu. PPL bezplatně zajistí dodání 10 tisíc zásilek učebnic.

spinner