Leo Express v pátek vyráží zpět do Polska

Leo Express v pátek vyráží zpět do Polska

16.6. - Společnost Leo Express obnovuje od pátku 18. června spojení do polského Krakova, které byla nucena přerušit kvůli pandemii koronaviru a omezenému cestování přes hranice. Vlaky budou z Česka do Polska jezdit každý pátek a neděli a v sobotu a v pondělí se budou vracet zpět do Česka. Spoje jsou ideální především na takzvané eurovíkendy.

Vlaky vyrazí z Prahy vždy v pátek a v neděli v 15:42, a do svého cíle v polském Krakově přijedou ve 22:23. Cestou v Česku zastavují na páteřní trase mezi Prahou a Ostravskem, v Polsku pak například v Katovicích, odkud létají přímá letadla do celé Evropy. Zpáteční vlaky vyjíždějí z Krakova v sobotu a v pondělí v 5:03 a svou jízdu zakončí v Praze v 11:49. Během prvních dvou víkendů mohou cestující zakoupit jízdenky do Polska i zpět s 25% slevou, která platí pro tarif dospělý ve třídě Economy.

Na Slovensko vlakem dvakrát denně, vrací se také autobus do Chorvatska

Na Slovensko vyráží Leo Express aktuálně ve čtvrtek, pátek a v neděli, a to hned se dvěma zpátečními spoji. Reaguje tak na rostoucí zájem cestujících a zlepšující se epidemiologickou situaci. Zájem cestujících se zvýšil také ve spojitosti s umožněním cestování na Slovensko již po první dávce očkování s odstupem 22 dnů.

V tomto týdnu byl také spuštěn prodej jízdenek na autobusovou linku do Chorvatska. První spoj vyjede 26. června, poslední pak 3. září. Nástupními místy v České republice jsou Praha, Brno a Mikulov, výstupní místa linky v Chorvatsku pak Zadar, Biograd Na Moru, Vodice, Šibenik, Split, Omiš, Baška Voda a Makarská. Na palubě budou dodržována hygienická opatření dle platných nařízení, prostory autobusu budou dezinfikovány.

(pav)

Foto: Leo Express

spinner