​V Táboře se testoval plně elektrický autobus

​V Táboře se testoval plně elektrický autobus

22.6. - Elektromobilita se začíná prosazovat i v městské hromadné dopravě. Důkazem je táborská firma COMETT Plus, která již několik let provozuje autobusy na CNG a nyní díky spolupráci se společnostmi E.ON Energie a Scania testovala v reálném provozu plně elektrický nízkopodlažní autobus Citywide.

„Zavedení plně elektrických autobusů do reálného provozu je logickým krokem ke snížení produkovaných emisí ve městech. Abychom byli schopni našim zákazníkům nabídnout profesionální řešení, vždy je nutné si takto vysokou investici vyzkoušet v reálném provozu. Se společností Scania se nám podařilo pro našeho partnera Comett Tábor uskutečnit zapůjčení autobusu a nainstalovali jsme také potřebnou infrastrukturu do firemního areálu,“ řekl Martin Klíma, vedoucí Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Elektrický autobus jezdil čtyři dny v Táboře na běžné lince městské hromadné dopravy. Scania Citywide byla vybavena základní sestavou 8 sad baterií o kapacitě 250 kWh, které umožňují autobusu při plném vytížení dojezd až 150 km na jedno nabití. „Výhodou tohoto řešení je maximální vyváženost autobusu, což má za následek výbornou ovladatelnost a jízdní vlastnosti,“ řekl manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.

(lan)

Foto: Scania

spinner