Nový dopravce v Královéhradeckém kraji prošel zatěžkávací zkouškou prvního týdne

Nový dopravce v Královéhradeckém kraji prošel zatěžkávací zkouškou prvního týdne

15.3. - První úspěšný týden provozu má za sebou nový autobusový dopravce v Královéhradeckém kraji, společnost BusLine KHK, s. r. o. Celkem zajišťuje 815 spojů na 73 linkách kolem Hradce Králové, Dvora Králové nad Labem a Jičína, a to včetně sezonních cyklobusů do Krkonoš či Českého ráje. Cestující v nových autobusech ocení zejména klimatizaci či wifi a ti starší pak zařazení nízkopodlažních autobusů a obrazové i hlasové informace o zastávkách.

BusLine nasadil nový odbavovací systém společnosti RTMBus, na jehož vývoji se aktivně podílel. Odbavování je výrazně intuitivnější, zaplatit lze samozřejmě hotově, bankovní platební kartou nebo kartou Iredo. „Zahájením provozu naše práce zdaleka nekončí. Celý systém průběžně zdokonalujeme, aby byl co nejpříjemnější a nejpřínosnější pro řidiče, cestující, společnost BusLine i Královéhradecký kraj. Sběr a odesílání informací o počtu cestujících nebo dohled nad dodržováním jízdního řádu, to je jen nezbytné minimum,“ řekl Jan Punčochář, šéf společnosti RTMBus a dodal: „Zakládáme si hlavně na snadném a intuitivním ovládání, řidič má vše přehledně po ruce. To má samozřejmě velký význam i pro cestující, kteří nemusí čekat, než řidič něco najde. Naše odbavovací zařízení je navíc mimořádně výkonné, po startu je připraveno během několika desítek vteřin, což je proti dříve používaným zařízením výrazná změna k lepšímu.“

Odbavovací systém libereckého výrobce byl po celou dobu vývoje průběžně konzultován jak s dopravními odborníky, tak především s koncovými uživateli – řidiči. Velkou roli při přípravě nových odbavovacích jednotek sehrál i integrátor východočeské dopravy OREDO, s. r. o. Původní český systém RTMBus obstál v náročném procesu certifikace a znamená zásadní posun v komfortu pro řidiče i cestující.

„Rozjezd nových linek v regionech je vždycky extrémně stresová záležitost, ale v BusLine už máme sehraný tým špičkových expertů, který na zakázce několik měsíců pracoval. Všichni zaměstnanci včetně řidičů byli včas připraveni a proškoleni, zaučili se i s novými odbavovacími jednotkami RTMBus“,“ komentoval rozjezd v nových oblastech Královéhradeckého kraje Jakub Vyskočil, šéf skupiny BusLine. „Nová zakázka je vždy zatěžkávací zkouškou. Za naši společnost mohu vyjádřit maximální respekt k precizně připravenému výběrovému řízení ze strany odboru dopravyKrálovéhradeckého kraje.Promyšlený systém tzv. kontrolních dnů velmi přispěl k bezproblémovému rozjezdu, který proběhl na jedničku a za to bych rád poděkoval všem. Když pomyslím, že všichni teď řeší především složitou situaci spojenou s nákazou Covid-19, je obdivuhodné, že vše proběhlo tak hladce a za to všem ještě jednou děkuji,“ uzavřel Jakub Vyskočil.

(lan)

Foto: BusLine

spinner