Nové autobusy společnosti ICOM transport brázdí silnice Vysočiny

Nové autobusy společnosti ICOM transport brázdí silnice Vysočiny

6.4. - Jihlavská společnost ICOM transport i tento rok pokračuje v pravidelné obnově vozového parku. Zaručuje tak bezpečné a pohodlné cestování nejen pro pasažéry, ale také pro řidiče. Snižuje zároveň poruchovost autobusů na minimum a zajišťuje plnění emisních norem EURO VI. Nové autobusy jsou v průběhu března a dubna postupně nasazovány na nejvytíženější linky a ICOM transport si udržuje pověst firmy, která se pyšní jedním z nejmladších vozových parků v České republice.

ICOM transport vybavuje provozovny v Jihlavě, Humpolci a Pelhřimově celkem 43 novými vozy Setra LE 415 Business a Iveco Crossway. Díky novým autobusům omladí vozový park z necelých 6 let na průměrných 3,5 let.

Pozadu nezůstane ani dceřiná společnost TRADO-BUS. Řidiči a cestující se mohou těšit na 40 nových autobusů Setra LE 415 Business, díky kterým se vozový park omladí z 5 let na průměrných 2,5 let.

Také společnost TRADO-MAD obsluhující třebíčskou MHD pokračuje v postupné obnově, kterou započala už minulý rok. K osmi novým autobusům Mercedes-Benz Conecto přibudou další dva. Po celkové obnově se vozový park omladí z necelých 5 let na 2,5 let.

„Díky profesionální práci našich zaměstnanců mohou cestující postřehnout plynulou výměnu našich autobusů. Před prvním vyjetím vozů do ostrého provozu projdou předprodejním servisem, ve kterém budou polepeny a nainstalují se nezbytné součásti včetně informačních panelů,“ uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva. „Do nových autobusů, které budou jezdit na Vysočině, jsme investovali necelých 390 milionů korun,“ doplnila.

(pav)

Foto: ICOM transport

spinner