​MHD ve Dvoře Králové zajistí na deset let KAD Vrchlabí, nahradí Arrivu

​MHD ve Dvoře Králové zajistí na deset let KAD Vrchlabí, nahradí Arrivu

30.10. - Provoz městské hromadné dopravy v šestnáctitisícovém Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku zajistí od 1. ledna 2021 na dalších deset let společnost KAD Vrchlabí. Město firmě za deset let zaplatí 40,5 milionu Kč. Dosud MHD ve Dvoře Králové na objednávku radnice provozuje společnost Arriva Východní Čechy. Platba za rok 2021 bude činit 3,4 milionu Kč, což je asi o 100 000 Kč méně, než činí kompenzace za provozování MHD letos, uvedla radnice.

Před uzavřením smlouvy v režimu přímého zadání město udělalo poptávkové řízení. "Osloveno bylo deset dopravců, kteří provozují autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji. Nabídky podalo šest firem. Nabídka společnosti KAD byla vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější," uvedl starosta Jan Jarolím.

Rozsah dopravní obslužnosti a jízdní řády zůstanou zachovány. Nový dopravce však nasadí dva nové klimatizované autobusy. "Půjde o malý autobus nasazený od ledna 2021 a velký autobus, který bude nasazen přibližně od března 2021. Oba budou bezbariérové, vybavené vizuálním i akustickým informačním systémem pro signalizaci zastávek, USB zásuvkami pro dobíjení mobilních zařízení a bezplatným wi-fi připojením pro cestující," uvedla vedoucí dopravního a správního odboru radnice Eva Ježková.

MHD ve Dvoře Králové tvoří dvě linky. Jedna jezdí mezi nemocnicí, ZOO, středem města a železničním nádražím. Druhá obsluhuje město a zajíždí do čtyři kilometry vzdálené Žirče.

(čtk)

Foto: KAD Vrchlabí

spinner