IVECO BUS: Monacké knížectví si vybralo E-WAY 9,5 m

IVECO BUS: Monacké knížectví si vybralo E-WAY 9,5 m

7.4. - Slavnostní inaugurace deseti vozů E-WAY 9,5 m proběhla 28. března. Jedná se o vůbec první midibusy tohoto výrobce, které jezdí v Monaku. Budou plně podporovat energetickou transformaci knížectví a přispívat k zachování kvality ovzduší a snížení hlukové zátěže. Do provozu budou uvedeny mezi 4. dubnem pro linku 3 a začátkem podzimu pro linku 5.

Slavnostní inaugurace se zúčastnili Jeho jasnost monacký kníže Albert II, Céline Caron-Dagioni, ministryně životního prostředí a územního plánování, Stéphane Valeri, předseda Národní rady, a také vysocí představitelé úřadů pro vybavení, mobilitu a energetickou transformaci, Roland de Rechniewski, ředitel Compagnie des Autobus de Monaco, a Frederic Lahitte, generální ředitel společnosti IVECO France.

Tichý a bezemisní E-WAY 9,5 m poskytuje významné ekologické benefity v podobě absence místních znečišťujících látek, snížení emisí skleníkových plynů, hluku a vibrací. To přináší větší pohodlí pro cestující i místní obyvatele.

Červená a bílá barva, které byly použity pro vnější úpravy i čalounění sedadel, decentně připomínají státní vlajku. Vnitřní uspořádání, které je v souladu s představou Monackého dopravního podniku, kombinuje udržitelnost a elegantní design. Aby ještě více snížil uhlíkovou stopu svých vozidel, vybral provozovatel pro potah sedadel rostlinnou kůži, která je ekologičtější alternativou běžné kůže.

Snadno přístupné midibusy budou moci na palubě přivítat více než 60 cestujících, z toho 16 sedících. Jsou vybaveny klimatizací, informačními obrazovkami a USB porty.

Kompaktní rozměry midibusu E-WAY: 9,5 m na délku a pouhých 2,33 m na šířku, mu zajišťují vysokou obratnost i na obtížně přístupných trasách, zejména v úzkých ulicích v centrech měst. Pro další zvýšení komfortu řidiče se Monacký dopravní podnik rozhodl vybavit svá vozidla systémem zpětného vidění, který nahrazuje tradiční vnější zpětné zrcátko.

E-WAY 9,5 m byl navržen a vyroben v centru excelence pro elektromobilitu značky IVECO BUS se sídlem ve francouzském Rorthais. Je vybaven 160kW elektromotorem a lithium-iontovými bateriemi NMC ,umístěnými na střeše a v zadním prostoru. Během noci se za několik hodin v depu dobije a během celého dne pak těží z dostatečného dojezdu pro jednodenní provoz.

Roland de Rechniewski, ředitel společnosti Compagnie des Autobus de Monaco, řekl: "Tím, že do provozu uvádíme tuto řadu autobusů, které splňují naše závazky v oblasti ochrany životního prostředí, vstupujeme do nové éry. Doufáme, že si se svou elegancí a komfortem získají i naše uživatele a návštěvníky."

Stéphane Espinasse, vedoucí prodeje a produktů značky IVECO BUS, řekl: "Jsme obzvlášť hrdí na to, že můžeme poprvé dodat naše plně elektrické midibusy na tak prestižní místo jako je Monako, a podpořit tak knížectví v jeho odhodlaném přístupu k respektování životního prostředí a středomořského pobřeží."

spinner