CeMAT 2011

V Hannoveru se představí moderní intralogistika

V Hannoveru se představí moderní intralogistika

Německý Hannover se připravuje na mezinárodní intralogistický veletrh CeMAT 2011. Veletrh se bude konat ve dnech 2. až 6. května a bude zaměřen na trvale udržitelné a inovované produkty a komplexní systémová řešení z oblastí materiálového toku a intralogistiky. O přípravách informovala v únoru organizátorská společnost Deutsche Messe AG.

Pořadatelé očekávají účast 1100 vystavovatelů, kteří představí své produkty na ploše 80 tisíc m2. Zhruba polovina vystavovatelů a 35 procent návštěvníků by mělo přijet ze zahraničí. „Branže se musela v důsledku hospodářské krize v loňském roce smířit s těžkými propady obratů. Přesto očekáváme veletrh CeMAT 2011 s optimismem. Světové hospodářství se pomalu zotavuje. Toho využije logistika a spolu s ní intralogistika,“ uvedl ředitel Hannover Messe International Wolfgang Pech. Odezva trhu na veletrh je podle něj vysloveně pozitivní.

Na volném prostranství představí vystavovatelé inovační produkty, kompletní systémy a řešení pro interní logistiku. Výstavní spektrum veletrhu zahrnuje kompletní zařízení, systémy a příslušenství, pásové dopravníky, využití robotů v logistice, jeřáby, zvedací plošiny, zvedací pracovní plošiny, zvedací zařízení, řízení logistiky, Auto-ID systémy, software, skladovací systémy a skladovací techniku, dílenské dopravní prostředky a příslušenství, přístavní překládací techniku, vychystávací a balicí techniku, překládací techniku, telematiku, financování a logistické nemovitosti.

International CeMAT Forum v rozšířené podobě

Bohatý doprovodný program vyvrcholí rozšířeným fórem International CeMAT Forum (ICF), které poprvé organizuje Spolkový svaz logistiky (BVL). Během pěti veletržních dnů budou odborníci z celého světa jednat o udržitelných logistických koncepcích. Soustředí se především na USA, Čínu, Rusko, Brazílii a Indii.

Ve středu pozornosti bude diskuse o příspěvku intralogistiky k trvale udržitelnému vytváření celých řetězců tvorby hodnot. Bude se hovořit o logistických procesech organizovaných a řízených moderními IT aplikacemi a současně o nových energeticky účinných technologiích pro provoz intralogistických systémů, které šetří zdroje. Mezi další témata bude patřit například rozvoj a rozšiřování kapacity stávajících skladů a distribučních center či flexibilní obsluha intralogistických procesů prostřednictvím nových informačních technologií.

Intralogistika pro řeku i moře

Výstavní oblast překladové přístavní techniky, která se na veletrhu prosadila v roce 2008, bude letos rozšířena. Odborníci budou rovněž diskutovat na téma Mořské a říční přístavy – Green Logistics pro globalizované hospodářství a o tom, jak může „zelená“ přístavní logistika přispět k rozvoji udržitelných logistických řetězců. Ve středu pozornosti bude doprava v zázemí mořských přístavů, intermodální doprava, software pro terminály a inovační překládací technika.

(pat) www.cemat.de

spinner