Urbanity Campus Tachov se zařadil mezi nejlepší udržitelné projekty v ČR

Urbanity Campus Tachov se zařadil mezi nejlepší udržitelné projekty v ČR

26.4. - Prestižní cenu Sustainability Star 2024 od vědecké rady konference Czech & Slovak Sustainability Summit získal Urbanity Campus Tachov. Projekt nemovitostní skupiny Urbanity představuje moderní přístup k průmyslovému developmentu, který staví na vysokých standardech a technologiích šetrných k životnímu prostředí. Výrobní areál se umístil mezi deseti nejlepšími projekty z hlediska udržitelnosti v rámci druhého ročníku soutěže. Summit si klade za cíl představit projekty, které měly prokazatelně pozitivní dopad na životní prostředí nebo společnost. Cenu 25. dubna v Cubex Centru Praha převzala Markéta Šimáčková, COO a Deputy CEO společnosti Urbanity.

„Moc si vážíme toho, že rada soutěže Czech & Slovak Sustainability Summit vybrala do deseti top udržitelných projektů roku 2024 právě Urbanity Campus Tachov. Vytváření udržitelných průmyslových areálů, které jsou postavené na obnovitelných zdrojích energie a dalších technologiích zmírňujících dopady na životní prostředí, je nedílnou součástí naší vize již od počátku fungování naší společnosti. Zároveň jsme velice rádi, že se takto o udržitelných projektech, jako je Urbanity Campus Tachov,⁠⁠⁠⁠⁠ dozví více lidí a firem, které můžeme inspirovat. Aktivity, které mají skutečný pozitivní dopad na život lidí a životní prostředí, jsou důležité pro budoucnost naší země," uvedl Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny Urbanity.

Urbanity Campus Tachov představuje novou generaci průmyslových areálů, které komplexně využívají brownfieldové území. Jeho unikátnost spočívá mimo jiné ve využívání obnovitelných zdrojů energie v podobě největší střešní solární elektrárny v ČR včetně rozsáhlého bateriového uložiště. Pracuje také s dalšími pokročilými technologiemi v oblasti hospodaření s vodou či teplem. Zároveň je kampus integrální součástí města Tachov, poskytuje totiž služby nejen zaměstnancům, ale také místním komunitám. Nechybí zde například závodní lékař, relax zóny nebo dětská skupina, jejíž založení významně podpořilo místní předškolní vzdělávání. Probíhající dostavba areálu navíc projekt postupně rozšíří o multifunkční budovu s hotelem nebo o veřejný lesopark a mateřskou školu.

Tento inovativní projekt se stal vůbec prvním průmyslovým areálem v České republice, který získal prestižní certifikaci BREEAM Communities pro udržitelné čtvrti měst, který běžně získávají spíše rezidenční areály, a dosáhl nejvyššího hodnocení ve střední a východní Evropě. V minulém roce si Urbanity Campus Tachov dokonce odnesl první místo z Best of Realty a také dvě první místa ze soutěže Estate Ewards, kde odborná porota ocenila zejména způsob, jakým Urbanity celý kampus začlenilo do místního prostředí, kdy významně přispívá ke zvýšení kvality života obyvatel Tachova a okolí. Skupina Urbanity se navíc v roce 2023 jako vůbec první developer zařadila v ESG Ratingu v kategorii TOP10 středních podniků.

Vědeckou radou soutěže byl letos Urbanity Campus Tachov vybrán spolu s dalšími devíti projekty a zařadil se tak mezi nejlepší udržitelné počiny posledního roku. Do soutěže bylo přihlášeno přes 60 projektů. Letošní druhý ročník summitu se odehrál v Cubex Centru v Praze. Oproti prvnímu ročníku přinesl větší zapojení státních institucí, rozšíření o rozmanité interaktivní konferenční sekce a workshopy a širší okruh zainteresovaných stran. Summitu se zúčastnilo více než 500 účastníků.

Urbanity je nemovitostní skupina, která se zaměřuje na prémiové komerční nemovitosti. Jejím cílem je budování průmyslových kampusů nové generace, kde přidanou hodnotu tvoří prostředí výrazně orientované na potřeby a komfort jejich nájemců. Koncept projektů od Urbanity vychází vstříc individuálním nárokům moderních zaměstnavatelů, a především jejich zaměstnanců, stejně jako požadavkům na ekologickou a energetickou udržitelnost vlastního provozu. Svým komplexním urbanistickým řešením jsou realizace skupiny Urbanity, jež je součástí investiční skupinyM.L.Moran založené roku 1996, na českém trhu ojedinělé a představují budoucnost kultivace průmyslových areálů a brownfieldů pro 21. století.

(pav)

Foto: Urbanity

spinner