CZECHBUS 2014

Veletrh nejen o autobusech

Veletrh nejen o autobusech

Mezi návštěvníky posledního veletrhu CZECHBUS 2013 dominovali představitelé dopravních podniků, velkých či menších dopravců, provozovatelů veřejné dopravy… A to nejen z České republiky, významné zastoupení mělo hlavně Slovensko, ale také Maďarsko, Rakousko, Polsko a Německo. Na veletrhu se představilo celkem 48 autobusů, 12 českých premiér. Zastoupeny byly jak busy s tradičním pohonem (většinou však už Euro 6), tak i s pohonem na CNG, elektrobusy a hybridy.

Letošní, 4. ročník, který se uskuteční 19. až 21. listopadu 2014, má ambice ještě vyšší. Stále více se profiluje jako ryzí B2B veletrh, určený zejména profesionálům v oboru hromadné dopravy osob. Mezi vystavovateli z branže autobusů jsou již dnes přihlášeni: IVECO, SOLARIS, SCANIA, BUZOLA Bus Design, ROŠERO, TURANCAR – ISUZU, KHMC, Sprint Car Bus, k vidění ale bude i jedinečný autobus SETRA 431 Top Class 431 DT „restaurant BUS“ společnosti NOBLESS LINE. Svoji rezervaci plochy mají SOR, VOLVO, MAN, YUTONG, SKD Trade a další. Ze segmentu vybavení autobusů se tady budou prezentovat hned tři výrobci sedaček – C.I.E.B. Kahovec a dvě firmy z Polska – STER a premiérově INTAP Tobik, ale také MOLPIR Group a další.

Důstojnou část veletrhu zaujme segment garážové a servisní techniky, jemuž význam a váhu dodává fakt, že poprvé v historii poskytlo veletrhu záštitu a odborné partnerství Sdružení výrobců a importérů součástí automobilů a servisní techniky (SISA). Jedním z velkých již přihlášených reprezentantů tohoto oboru, který navíc slibuje i české premiéry, je společnost AD technik, ale i AUTOTECH-VT, oblast laků zastupuje například Toplac.

Poprvé i pod záštitou ministra dopravy

Letošní CZECHBUS se těší poprvé záštitě ministra dopravy Antonína Prachaře a děkana Fakulty dopravní ČVUT Miroslava Svítka, již tradičně záštitu a podporu poskytl prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, předseda Aso-ciace krajů ČR Michal Hašek a nově také kromě SISA i Český plynárenský svaz. Dalšími odbornými partnery veletrhu zatím jsou: Sdružení dopravních podniků ČR, Sdružení pro dopravní telematiku, Česká asociace organizátorů veřejné dopravy a Centrum služeb pro silniční dopravu. Novinky plánují organizátoři i v oblasti doprovodných akcí. Jeden sál bude po celé tři dny věnován seminářům a workshopům z oblasti autoopravárenství a garážové techniky, další pak problematice hromadné dopravy a její organizace a provozu.

Ohniskem doprovodných programů veletrhu se stane velký konferenční sál v levém křídle Průmyslového paláce, kde od středy do pátku proběhnou hned tři celodenní konference. Ve čtvrtek to bude tradiční Veřejná doprava online, jejímž hlavním pořadatelem je Sdružení pro dopravní telematiku, v pátek zaplní prostory konference Elektromobilita v MHD, kterou uspořádá Consulting Services (proelektrotechni­ky.cz) spolu se Sdružením dopravních podniků v ČR. Po roce se na CZECHBUS vrací nyní velmi aktuální téma – využití CNG v hromadné dopravě. Konferenci v zahajovací den veletrhu uspořádá pod názvem Nejlepší řešení pro čistá města Český plynárenský svaz.

Další informace jsou na internetových stánkách veletrhu.

www.czechbus.eu

spinner