​V autoškolách bude nutný respirátor FFP2, řekl ministr Karel Havlíček

​V autoškolách bude nutný respirátor FFP2, řekl ministr Karel Havlíček

29.1. - V autoškolách budou muset instruktoři i žáci využívat nově respirátory třídy FFP2 nebo KN95. Dále se ale budou moci řidičské lekce konat. Rozhodla o tom včera vláda. Na tiskové konferenci po jejím jednání to řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. Nové nařízení kabinet přijal v rámci dnešního zpřísnění protiepidemických opatření.

Autoškoly mohou i v nejvyšším pátém stupni protiepidemického systému pořádat zkoušky, praktické jízdy a výuku. Usnesení platné od soboty zakazuje pobyt ve vozidle bez respirátoru alespoň třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu "po dobu praktické jízdy s výcvikovým vozidlem v rámci zkoušky z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel", uvedla vláda. Platí omezení počtu lidí stejně jako pro ostatní akce tohoto druhu. Zakázána je v jeden čas přítomnost více než deseti lidí, pokud je zkouška podle právního předpisu veřejná, a dalších více než tří lidí z řad veřejnosti.

Autoškoly musely zastavit provoz kvůli vládním koronavirovým opatřením loni na jaře, na podzim byla jejich činnost omezena od 22. října. Zkoušky umožnil kabinet konat od 23. listopadu, praktickou výuku pak později obnovil přesun do třetího stupně protiepidemického systému. V České republice působí zhruba 3000 autoškol.

(čtk)

Foto: Pixabay

spinner