​BGL: Modernizační balíček na ochranu klimatu je politické harakiri

​BGL: Modernizační balíček na ochranu klimatu je politické harakiri

10.4. - Německý svazu spedice, logistiky a zásobování BGL se prudce ohradil proti snahám semaforové koalice podporovat rozvoj železnice z příjmů ze silniční dopravy. „Společnost Habeck & Co (Robert Habeck je spolkovým ministrem pro hospodářství a ochranu klimatu) by měla zvážit, zda by pro ni v budoucnu nebylo lepší nechat si rebarborový střik doručit na práh po železnici,“ uvedl rozhořčeně Dirk Engelhardt, mluvčí představenstva BGL.

Zdvojnásobení mýtného pro nákladní vozidla od roku 2024, o kterém rozhodl koaliční výbor, je podle něj politické harakiri. „Bez alternativ k dieselovým nákladním vozům, které jsou k dispozici na trhu, a bez infrastruktury pro nabíjení neexistuje žádná motivace k ochraně klimatu. Semaforová koalice tak pouze zatěžují koncového spotřebitele, aniž by to bylo poctivé,“ uvedl Dirk Engelhardt.

„Pokud pak tyto miliardy dodatečných příjmů mají plynout hlavně do železnice, přestože řidiči kamionů každý večer zoufale hledají volná parkovací místa, je otázkou, zda část koalice vůbec pochopila, kdo hýbe Německem! Poslední dopravní prognóza ministra dopravy Wissinga je zřejmě jednoduše ignorována. Je to politika přání z věže ze slonoviny zelených a s realitou už nemá nic společného,“ varoval Dirk Engelhardt.

(lan)

Ilustrační foto: LAN

spinner