Dachser

Dachser má propracovaný systém pro přepravy ADR

Dachser má propracovaný systém pro přepravy ADR

Mezinárodní logistický provider Dachser se specializuje na logistiku chemického zboží již několik desítek let. Odborně vyškolení zaměstnanci, speciální sklady pro nebezpečné zboží, specifické know-how i vlastní IT systém přispívají k tomu, že Dachser každý rok přepraví 1,5 milionu zásilek podléhajících ADR. Společnost o rozvoji přeprav chemického zboží informovala na začátku března.

Dachser zajišťuje sběrnou službu s využitím tří eurohubů a husté sítě poboček, které propojují stovky přímých linek. O přepravu zásilek ADR se stará centrální bezpečnostní poradce pro přepravu nebezpečného zboží v hlavním sídle společnosti v německém Kemptenu. Pomáhá mu přitom 140 oblastních specialistů v pobočkách v jednotlivých zemích. Monitorují, zda jsou přepravované chemické produkty v souladu se státními a mezinárodními ustanoveními a navíc i s interními směrnicemi společnosti pro manipulaci s nebezpečnými produkty. Jednotné a závazné interní směrnice, které jsou základem dodržování vysokého standardu Chem-Logistics, vytvořil Dachser již v roce 1988 a od té doby je pravidelně aktualizuje.

Vlastní IT doplňuje systém školení

Dachser si sám vyvíjí informační systémy na míru. Informační systém Dachseru například neumožní naložit na vozidlo sběrné služby neslučitelné zboží. Samozřejmě přitom záleží na kvalitě poskytnutých dat. Proto klade Dachser důraz na to, aby od zákazníků přicházelo zboží správně označené a opatřené potřebnou dokumentací. Řešení Chem-Logistics u Dachseru je založeno také na propracovaném systému proškolování všech článků, které s nebezpečným zbožím podle ADR přijdou do kontaktu. Školení podle zákonných norem doplňují několikrát ročně interní semináře, kterých se účastní zaměstnanci i externí dodavatelé Dachseru. Logistické řešení Chem-Logistics nabízí Dachser také v České republice. Důkladný proces jeho implementace znamenal nejen proškolení zaměstnanců ve všech osmi pobočkách v České republice, ale také standardizaci rozvozových a linkových vozidel, která jsou nyní všechna vybavena pro přepravy nebezpečného zboží.

Regionální i globální řešení ADR přeprav

Dachser speciálně pro chemický průmysl nabízí standardizovaná řešení v rámci globální sítě. Dokáže ADR zboží přepravit například z Dálného východu až do marketů v celé Evropě. V České republice využívá Dachser pro přepravu ADR zásilek svůj standardní koncept sběrné služby, což mu umožňuje přepravovat bez příplatku, rychle a na čas širokou paletu produktů podléhajících ADR. Po celé Evropě zřídil Dachser specializované sklady zejména pro nebezpečné zboží vyšších tříd ADR. Velká část zboží zařazeného do režimu ADR je však skladována ve zvláštním režimu na pobočkách sítě Dachser, jejichž skladovací prostory byly upraveny dle příslušných nařízení podle charakteru skladovaných produktů, uvedla společnost Dachser.

(pat)

www.dachser.cz

spinner