Praha bude mít po 13 letech přímé letecké spojení s Káhirou

Praha bude mít po 13 letech přímé letecké spojení s Káhirou

9.4. - Letiště Václava Havla Praha se od 9. července znovu dočká přímých letů do Káhiry. Do egyptské metropole bude třikrát týdně létat tamní vlajkový dopravce EGYPTAIR, vždy v úterý, čtvrtek a neděli. Linka zároveň nabídne zajímavé možnosti pro navazující lety do dalších 75 destinací dopravce EGYPTAIR včetně dalších měst v Egyptě a celé Africe, Číně či Indii. Přímé pravidelné lety do Káhiry se v Praze objeví poprvé od roku 2011, kdy byl ukončen provoz linky Českých aerolinií. Linku bude operovat Boeing 737-800 s kapacitou pro 154 cestujících, z toho 16 v business class a 138 v ekonomické třídě.

„Těší mě, že se nám podařilo obnovit přímé spojení do Káhiry. Cestující tak nově mají k dispozici nejen linky do egyptských dovolenkových destinací, ale také přímé spojení obou metropolí. V loňském roce cestovalo mezi Prahou a Egyptem téměř 700 tisíc cestujících a věříme, že tato nová linka pomůže k dalšímu rozvoji. Kořeny spolupráce s Egyptem sahají až do dob Československa, takže věřím, že přímá linka do Káhiry pomůže k dalšímu rozvoji spolupráce a bude stimulem také pro přepravu carga,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Desetimilionová Káhira je po Lagosu druhým nejlidnatějším městem Afriky. Hlavní město Egypta se rozkládá na pravém břehu Nilu. Jeho dominantou jsou moderní mrakodrapy i luxusní hotely, které jsou protipólem starodávných pyramid nacházejících se na levém břehu v Gíze. Káhira nabízí řadu významných muzeí, světoznámé tržiště Khan al-Khalili či 186 metrů vysokou věž Burdž al-Káhira, která za příznivého počasí nabízí nádherné výhledy z vyhlídkové plošiny ve výšce 140 metrů.

Nová linka do Prahy je součástí plánu expanze přijatého společností EGYPTAIR, řekl Amr Adawy, viceprezident pro komerční oblast společnosti EGYPTAIR a dodal: „Do naší rozsáhlé sítě, obsluhující více než 70 destinací po celém světě, jsme kromě Prahy přidali další destinace jako jsou Curych a Manchester v Evropě, Taif a Tabuk na Blízkém východě a Šanghaj, Tokio, Dillí a Jakarta v Asii, které nabízejí řadu navazujících spojení cestujícím z Prahy, aby mohli s EGYPTAIR poznávat svět. S našimi partnery z řad leteckých společností navíc umožňujeme lety do dalších 67 destinací po celém světě, čímž nabízíme celkově více než 130 destinací. EGYPTAIR poskytuje svým zákazníkům bezproblémové spojení do nejlepších rekreačních a turistických destinací v Egyptě; konkrétně do Luxoru, Aswanu, Sharm El-Sheikhu a Hurghady s řadou denních frekvencí, které vychází vstříc potřebám turistů.“

Společnost EGYPTAIR byla založena v roce 1932, kdy se stala první leteckou společností na Blízkém východě a v Africe a sedmou na světě, která se připojila k asociaci IATA. EGYPTAIR létá do více než 70 destinací v Africe, Evropě, na Blízkém východě, Dálném východě a v Severní Americe a do více než 67 dalších destinací prostřednictvím codesharových dohod a do více než 1200 destinací po celém světě díky členství ve Star Alliance. EGYPTAIR nyní díky svému plánu na rozšíření létá do nových destinací, což usnadňuje cestování za zábavou a obchodem přes domovskou bázi na mezinárodním letišti v Káhiře. Kromě toho EGYPTAIR každodenně provozuje lety do nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Egyptě jako jsou Luxor, Aswan, Sharm El-Sheikh a Hurghada s řadou denních frekvencí.

(pav)

Ilustrační foto: EgyptAir - Airbus A220-300

spinner