​EasyJetu díky naději na cestování prudce vzrostly rezervace

​EasyJetu díky naději na cestování prudce vzrostly rezervace

24.2. - Britským nízkonákladovým aerolinkám easyJet stouply rezervace pobytů v zahraničí ve srovnání s minulým týdnem o 600 procent. Klienti chtějí využít uvolňování cestovních omezení zavedených jako prevence kvůli šíření nového koronaviru, které Británie ohlásila, a "dohnat ztracený čas", uvedla včera firma. Zájem o lety z Británie se pak zvýšil o 300 procent.

Britská vláda v pondělí uvedla, že cestovat by se mohlo začít od poloviny května. V následujících hodinách zaznamenala masivní nárůst zájmu o prázdninové pobyty i britská pobočka cestovní kanceláře TUI.

Letošní letní sezona je pro mnohé letecké společnosti a cestovní kanceláře zlomová. Téměř rok jsou totiž vinou koronavirové krize téměř bez příjmů. Rezervy jim došly a budou potřebovat ještě další prostředky, uvedla agentura Reuters.

Britský premiér Boris Johnson v pondělí představil plán postupného uvolňování koronavirových restrikcí v Anglii. Bude se odehrávat ve čtyřech etapách vždy s rozestupem pěti týdnů. Pozvolné rušení koronavirové uzávěry umožnila podle Johnsona mimo jiné úspěšná očkovací kampaň.

Britští rekreanti budou vědět více 12. dubna, kdy vláda zveřejní podrobnosti k cestování. Londýn ale už sdělil, že zákaz většiny mezinárodních cest vydrží nejméně do 17. května.

Akcie společnosti easyJet v reakci na tyto zprávy posílily o devět procent. Akcie IAG, což je majitel aerolinek British Airways, přidaly šest procent, akcie irských aerolinek Ryanair pak tři procenta.

(čtk)

Foto: easyJet

spinner