​Brusel schválil další státní pomoc pro aerolinky Alitalia

​Brusel schválil další státní pomoc pro aerolinky Alitalia

30.12. - Evropská komise (EK) Itálii schválila státní pomoc v objemu 73 milionů EUR (téměř dvě miliardy Kč) pro leteckou společnost Alitalia, která se podobně jako další letečtí dopravci potýká s negativními dopady šíření koronaviru. Komise včera uvedla, že rozsah této pomoci považuje za přiměřený.

Nově schválená pomoc má firmě kompenzovat ztráty, které v důsledku opatření proti koronaviru utrpěla v období od poloviny června do konce října. Evropská komise už dříve schválila státní pomoc pro Alitalii v objemu téměř 200 milionů EUR, upozornila agentura Reuters.

"Letecký průmysl nadále patří mezi odvětví, na která má šíření koronaviru obzvlášť tvrdé dopady," poznamenala včera místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerová. "Toto opatření umožňuje Itálii poskytnout další kompenzaci za přímé škody, které Alitalia utrpěla od června do října 2020 kvůli cestovním restrikcím, jež byly nezbytné k omezení šíření koronaviru," dodala.

Italská vláda nyní plánuje opětovné zestátnění Alitalie, která od roku 2002 nevykazuje žádné zisky a od května 2017 je v insolvenci.

(čtk)

Foto: Pixabay

spinner