​FELB nabízí nové spojení z Kantonu do Moskvy

​FELB nabízí nové spojení z Kantonu do Moskvy

11.11. - Železniční operátor Far East Land Bridge Ltd. (FELB) nabízí od 29. září nové spojení z čínského Kantonu (Guangzhou) do Moskvy. V průběhu října najela služba na dvoutýdenní frekvenci, od listopadu jsou k dispozici odjezdy každý týden.

Vlaky jsou vypravovány z kantonského nákladového nádraží Guangzhou Dalang vždy v sobotu a do ruské metropole (stanice Vorsino) dorazí po 14 až 17 dnech. Nově FELB počítá s rozšířením také o Jekatěrinburg, Novosibirsk a další destinace. Far East Land Bridge poprvé využívá Kanton jako výchozí stanici, což umožňuje zákazníkům pružnější přepravu zboží z okolních čínských regionů.

Od listopadu nabídne FELB systém LCL přeprav (Less-Than-Container). Vazby podniku na ruské státní dráhy RŽD a společnost RŽDL umožňují dosažení krátkých tranzitních časů. Přeprava trvající pouze 14 až 17 dnů se opírá o systém speciálně vyčleněných vlakových souprav, kontejnery ve vlastnictví FELB a zjednodušené odbavení na hranicích.

Portfolio Far East Land Bridge se soustavně rozšiřuje o nové trasy, technologie a služby. Operátor provozuje vlakové spoje na Transsibiřské magistrále jako konkurenceschopnou alternativu k námořní a letecké nákladní přepravě.

(tj)

spinner