On-line debata k přípravě železniční trati z Prahy-Ruzyně na letiště

On-line debata k přípravě železniční trati z Prahy-Ruzyně na letiště

8.4. - Správa železnic ve spolupráci se společností AFRY připravila speciální on-line chat na kanálu YouTube. Bude se konat ve středu 10. dubna od 17:30 a tématem bude příprava novostavby železniční trati z pražské Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha.

Novostavba železničního napojení na pražské letiště a nový přestupní uzel Dlouhá Míle, který vznikne vedle obchodního centra OC Šestka na Praze 6, je součástí projektu modernizace železniční trati mezi Prahou a Kladnem.

Úsek na letiště a vznik nového terminálu připravuje projekční a konzultační společnost AFRY pro Správu železnic (SŽ), která zodpovídá za celý koncept napojení letiště na železnici a zajištění moderní hromadné dopravy pro největší středočeské město a jeho rychlejší a ekologičtější spojení s Prahou.

Jde o prioritní dopravní stavbu české vlády a hl. města Prahy a o jeden z nejrozsáhlejších domácích infrastrukturních záměrů v oblasti železniční dopravy. Praha se díky němu zařadí mezi evropská velkoměsta s přímým napojením mezinárodního letiště na železnici.

On-line chat, na který vás srdečně zveme, je dalším komunikačním prostředkem pro transparentní a otevřenou diskuzi s veřejností, kterou společně vedeme od počátku tohoto i dalších železničních projektů.

Debaty se zúčastní technický náměstek Stavební správy západ SŽ Petr Vaníček, vedoucí oddělení přípravy projektu Praha – Letiště – Kladno SŽ Daniel Dlubal, hlavní inženýr projektu ze společnosti AFRY Petr Prousek a architekt terminálu Dlouhá Míle Jiří Pavlíček ze společnosti Pavlíček Hulín architekti.

Dotazy můžete pokládat přímo v chatu v průběhu vysílání. Připojit se můžete přes tento odkaz.

(pav)

Vizualizace: Správa železnic - terminál Dlouhá Míle

spinner