Silniční dopravci a speditéři při cestách do Velké Británie riskují, že jim do kamiónu při tranzitu přes Evropu proniknou cizinci, kteří se chtějí ilegálně dostat na britské ostrovy.
Dopravní politika
Farmaceutický průmysl se stále více soustřeďuje na své klíčové úkoly – výzkum, vývoj a marketing – a ostatní činnosti, logistiku nevyjímaje, stále častěji přenechává specializovaným firmám.
Podzimní zasedání Pracovní skupiny pro celní věci Svazu spedice a logistiky ČR, jemuž v říjnu v Praze předsedal František Kyncl (ČSAD Hodonín), mělo bohatý program. Těžiště jednání nicméně tvořil útlum celní spedice očekávaný po rozšíření EU.
Česká logistická asociace při příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu v září v Brně již tradičně pořádá logistické semináře, v nichž logistiku představuje jako nástroj pro dosažení prosperity firmy.
Václav Cimburek - CIVA Trans
V Českých Budějovicích byl otevřen nový autorizovaný servis Volvo
Na konci října otevřela společnost Václav Cimburek – CIVA Trans v Českých Budějovicích nový autorizovaný servis pro nákladní vozidla Volvo; servisní síť pro vozidla této značky v České republice se tak rozšířila na celkem deset středisek.
otevření ballinova nábřeŽí
Přístav Hamburk dále posiluje vazby s rejdařstvím Hapag-Lloyd
Po Ballinově přehradě a Ballinově domě bylo v létě v Hamburku otevřeno i Ballinovo nábřeží. Přístavní zařízení v kontejnerovém terminálu Altenwerder (CTA) převzalo jméno po bývalém generálním řediteli rejdařství Hapag-Lloyd Albertu Ballinovi, který společnost před 1.
Hamburský překladový podnik Eurokai/Eurogate Container Terminals přeložil v pondělí 16. září desetimilióntý kontejner od vzniku skupiny v roce 1999. Odesilatelem jubilejního čtyřicetistopého kontejneru byl koncern Thyssen-Krupp Transrapid; obsahoval díly pro výstavbu vysokorychlostní dráhy na magnetickém polštáři Transrapid.
Slovenský trh hraje ve strategických záměrech akciové společnosti ČSAD Hodonín velmi důležitou roli. Svědčí o tom i nově zrekonstruované překladiště v Senici, které umožňuje dále rozšiřovat tok zboží mezi Českou republikou a Slovenskem.
Hamburk je nejvýznamnějším evropským přístavem pro překlad a skladování kakaových bobů. Loni v něm bylo vyloženo 213 tisíc tun bobů, které pak byly distribuovány odběratelům v potravinářském průmyslu, především výrobcům čokolády a cukrovinek.
Logistika náhradních dílů se v současnosti již neobejde bez manažerských systémů založených na využití informačních technologií (IT). Zákazníci z oblasti výroby a obchodu očekávají, že jim poskytovatelé logistických služeb budou nabízet stále efektivnější dopravu i skladování zboží.