Vláda schválila reorganizaci ministerstva dopravy

Vláda schválila reorganizaci ministerstva dopravy

24.2. - Ministerstvo dopravy změní od 1. března organizační strukturu. Nově bude mít pět oddělených sekcí, vznikne navíc odbor pro vodní dopravu. Reorganizaci schválila vláda, uvedl ministr dopravy Karel Havlíček. Ministerstvo nyní připravuje výběrová řízení na pozice čtyř náměstků pro jednotlivé sekce, pátý úsek spadá po státního tajemníka.

Dosud jsou odbory na ministerstvu rozděleny mezi šest sekcí. Jde o Sekci 1. náměstka, kterým je Tomáš Čoček, dále Sekce dopravní, kterou jako náměstek vede Ladislav Němec, Sekce legislativně-právní s náměstkem Jakubem Kopřivou, Sekce strategie a mezinárodní spolupráce a Sekce infrastruktury a letectví, které jsou nyní obě bez obsazení na pozici náměstka, a nakonec Sekce státního tajemníka v čele s Martinem Vavřinou.

Reorganizaci Karel Havlíček ohlásil už po svém nástupu do funkce ministra dopravy v závěru ledna. Úseky chce rozdělit podle produktového zaměření. Podle něj se tento systém osvědčil i na ministerstvu průmyslu a obchodu, které vede současně s resortem dopravy. Nové úseky tak budou rozděleny na sekci pro ekonomiku a infrastrukturu, dále na úsek silniční a veřejné dopravy, třetí bude úsek drážní, vodní a letecké dopravy. Zachovány by pak ze současné struktury měly být úsek legislativní a právní a sekce státního tajemníka.

Reorganizace by neměla znamenat rušení jednotlivých odborů, ty by jen měly být nově rozděleny do sekcí. Změnou bude sloučení kabinetu a kanceláře ministra. Obnoven bude také Odbor vodní dopravy. V minulosti plánoval bývalý ministr dopravy Dan Ťok převedení části pravomocí vodní dopravy pod ministerstvo zemědělství, jeho nástupce Vladimír Kremlík to pozastavil.

Ministerstvo nyní vyhlásí výběrová řízení na pozice náměstků jednotlivých úseků. Karel Havlíček deklaroval, že se do nich mohou přihlásit i současní náměstci, včetně Tomáše Čočka. Toho v minulých týdnech vyzval k rezignaci premiér Andrej Babiš, podle kterého Tomáš Čoček nezvládl situaci kolem přípravy zakázek k elektronickým dálničním známkám. Ze stejného důvodu skončil Havlíčkův předchůdce Vladimír Kremlík.

(čtk)

Foto: TJ

spinner