Aktuálně

​Gebrüder Weiss očekává další nárůst B2C segmentu

19.2. – Loňský rekordní nárůst doručování koncovým zákazníkům urychlil rozvoj programu Gebrüder Weiss, který se na B2C segment specializuje již řadu let. „Investice a rozšiřování naší nabídky služeb v oblasti B2C přináší úspěch v celém středoevropském regionu, další vzestup zájmu o koncové doručení je velmi pravděpodobný. Naše služba Home Delivery nyní nově zahrnuje například instalaci a ladění TV, instalaci setů pračka/sušička nebo instalaci amerických lednic případně vynesení a umístění rozměrných kusů přímo na místo jejich použití,“ řekl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

​Osobní letecká doprava v USA se propadla na úroveň z roku 1984

19.2. – Objem osobní letecké dopravy ve Spojených státech se vloni kvůli pandemii covidu-19 propadl o zhruba 60 procent a dostal se na nejnižší úroveň od roku 1984. Oznámilo to americké ministerstvo dopravy. Počet cestujících se snížil na 368 milionů z předloňských 923 milionů.

​Airbus se loni kvůli pandemii propadl do provozní ztráty

19.2. – Evropský výrobce letecké techniky Airbus vloni kvůli pandemii covidu-19 vykázal provozní ztrátu 510 milionů EUR (přes 13 miliard Kč) po zisku 1,3 miliardy EUR v předchozím roce.

​Emirates SkyCargo bude spolupracovat s UNICEF na distribuci vakcín proti COVID-19

19.2. – Letecký dopravce Emirates SkyCargo podepsal dohodu s UNICEF o upřednostnění přepravy vakcín proti COVID-19, základních léků, zdravotnických potřeb a dalších důležitých komodit na pomoc v boji proti pandemii COVID-19. Jedná se o poslední z mnoha opatření přijatých nákladní divizí Emirates na podporu světového společenství při zotavování z dopadu pandemie COVID-19.

​Svaz měst a obcí: Konzervace lokálních tratí by je zlikvidovala

18.2. – Svaz měst a obcí nesouhlasí s podobou pozměňovacího návrhu k novele drážního zákona, která je momentálně ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně. Návrh podle svazu povede k likvidaci lokálních tratí se slabším provozem. Svaz to uvedl v tiskové zprávě. Pozměňovací návrh by umožnil vlastníkovi trati rozhodnout o jejím takzvaném zakonzervování v případě, že na trati jezdí ročně méně než 1500 osobních nebo 12 nákladních vla­ků.

​CZ Loko dodá polskému dopravci PKP Intercity deset lokomotiv EffiShunter 300

​CZ Loko dodá polskému dopravci PKP Intercity deset lokomotiv EffiShunter 300 Premium

18.2. – Administrativně velmi náročné výběrové řízení na dodávku lokomotiv pro polského státního železničního dopravce PKP Intercity skončilo vítězstvím společnosti CZ LOKO. Ta do Polska na základě už uzavřené kupní smlouvy exportuje deset lokomotiv typu EffiShunter 300. První za rok a půl, kompletní sérii pak do dvou let.

​Společnost Smartwings přes krizi rozšířila prodej letenek do dalších míst

18.2. – Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací. Celkem v letních měsících plánuje z Česka až 400 letů týdně. Oznámila to mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Společnost se v současnosti potýká s problémy způsobenými cestovními restrikcemi a koronavirovou­ krizí.

​Škoda Transportation dodá třem německým městům 45 tramvají za tři miliardy korun

18.2. – Škoda Transportation dodá do tří měst v německém Braniborsku 45 tramvají za téměř tři miliardy korun. Nízkopodlažní vozy si dohromady objednala města Frankfurt nad Odrou, Branibor nad Havolou a Chotěbuz. Skupina podepsala kontrakt na 24 vozidel s opcí na dalších 21. Uvedl to její mluvčí Jan Švehla.

​Ryanair prohrál u unijního soudu spor o státní pomoc aerolinkám

18.2. – Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair včera prohrály u soudu Evropské unie spor o státní pomoc poskytnutou za pandemie konkurenčním leteckým společnostem, například francouzské Air France nebo švédské SAS. Státní podpora, která má pomoct firmám zasaženým pandemií, není podle Tribunálu Evropské unie diskriminační. Ryanair se hodlá odvolat k Soudnímu dvoru EU, proces by se tak mohl táhnout i roky. Letecké odvětví patří k těm, které pandemie zasáhla nejvíce.

​Německé restrikce zpožďují více než polovinu zakázek dopravců

18.2. – Německé restrikce u hranic zpožďují více než polovinu zakázek tuzemských nákladních dopravců. Vedle toho se dopravcům komplikuje i plánování přeprav a navyšují se finanční ztráty. Přetrvávají navíc problémy s testováním, přičemž hlavně u hranic se kvůli němu tvoří několikahodinové fronty. Dopravci se obávají toho, že kolony mohou vést i k šíření nákazy mezi řidiči. Řekl to mluvčí Sdružení ČESMAD Bohemia Martin Felix. Dopravní firmy proto dál žádají o zrušení povinného testování řidičů nebo alespoň o prodloužení platnosti testu.

spinner