Balíkové služby

​Evropská e-commerce podporuje návrhy EK na posílení udržitelnosti

Evropská komise koncem března představila iniciativy Zelená prohlášení a Právo na opravu (Green Claims a Right to Repair), dva dlouho očekávané návrhy zaměřené na podporu udržitelnosti v širším kontextu Akčního plánu pro oběhové hospodářství přijatého v roce 2020. Tyto návrhy mají vytvořit rámec pro boj proti zavádějícím ekologickým tvrzením a poskytnout spotřebitelům více možností výběru opravy.

​Společnost UPS zveřejnila výsledky za první čtvrtletí, konsolidované výnosy meziročně poklesly

26.4. – Společnost UPS zveřejnila informace o konsolidovaných výnosech za první čtvrtletí roku 2023, které dosáhly 22,9 mld. USD, což meziročně představuje 6,0% pokles. Konsolidovaný provozní zisk za čtvrtletí se meziročně snížil o 21,8 % na 2,5 miliardy USD, respektive o 22,8 % po úpravě. Zředěný zisk na akcii za čtvrtletí činil 2,19 USD, po úpravě pak 2,20 USD, což představuje meziroční pokles o 27,9 %.

​Skladon a Retino otestovaly, jak e-shopy doručují a starají se o zákazníky

4.4. – Online nakupování je dle průzkumů běžnou součástí života sedmi z deseti Čechů. V České republice aktuálně funguje více než 50 000 e-shopů vzájemně si konkurujících jak v nabídce zboží, tak v péči o zákazníka. Pro dosažení pozitivní zákaznické zkušenosti je ze strany e-shopů zásadní především kvalitní a spolehlivá logistika, jejíž standard se rozhodly na přelomu roku zmapovat společnosti Skladon a Retino. Do svého Velkého testu logistiky postupně zapojily více než dvě stovky internetových obchodů, u kterých následně zhodnotily nejen rychlost doručení, ale také přesnost ve vychystávání zboží nebo způsoby, jakými se vypořádávají s vracením produktů. V čem výsledky překvapily nejvíce?

​Evolution Time Critical expanduje do střední Evropy

29.3. – Globální specialista na expresní urgentní logistiku Evolution Time Critical (ETC) otevírá pobočku v Bratislavě na Slovensku odkud plánuje poskytovat služby zákazníkům ve střední Evropě. Do čela pobočky jmenuje Ladislava Balogha. Slovensko je největším světovým výrobcem automobilů na hlavu, přičemž export související s automobilovým průmyslem představuje zhruba polovinu slovenského průmyslu. Nová kancelář bude hrát klíčovou roli v podpoře podnikání zákazníků ve střední a východní Evropě, včetně Maďarska a České republiky. Pobočka bude v plném provozu od března 2023.

Geopost v roce 2022 zvýšil tržby i navzdory nestabilnímu trhu

21.3. - Největší balíková přepravní síť v Evropě Geopost, dříve DPDgroup, jejíž součástí je i česká DPD, oznámila finanční výsledky za rok 2022.

​DPD jako první balíkový dopravce v Česku převáží zásilky mezi depy elektrickým kamionem

10.3. – Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě Geopost, začíná využívat pro přepravu balíků mezi jednotlivými depy v okolí Prahy plně elektrické nákladní vozidlo Volvo FH Electric těžké řady. Nákladní vozidlo Volvo FH Electric, které bude jezdit denně mezi centrálním překladištěm v Modleticích a depy ve středních Čechách a v okolí Prahy, ujede na jedno nabití až 300 km a uveze až 2000 balíčků standardní velikosti.

​DPDgroup se mění na Geopost

2.3. – DPDgroup, největší balíková přepravní síť v Evropě a mateřská společnost lokální DPD mění svůj název na Geopost. Skupina se tak rozhodla pro větší zpřehlednění a zjednodušení komunikace v rámci nových strategií růstu, expanze na další světové trhy prostřednictvím akvizice nových značek a také svých závazků ohledně udržitelnosti. Lokální brand DPD tato změna nijak neovlivní. V ČR zůstává název společnosti stále DPD, zde se nic nemění.

​DPDgroup získala vědecké potvrzení svého závazku udržitelnosti od SBTi

1.3.- Balíková přepravní síť v Evropě DPDgroup, jejíž součástí je i česká DPD, získala oficiální vědecké potvrzení svého závazku udržitelnosti od přední vědecké nezávislé iniciativy SBTi (Science Based Targets initiative), jejíž spoluzakladateli jsou UN Global Compact a Světový fond na ochranu přírody. Iniciativa je široce uznávána pro svá hodnocení a podporu cílů firem v oblasti snižování emisí skleníkových plynů na základě vědeckých poznatků o klimatu.

Předání prvních čtyř vozů Fuso Canter společnosti ASTRA TRANS

23.2. - První čtyři vozidla FUSO Canter 7C15 z celkové připravované flotily 22 vozidel byla včera za účasti vedení společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR předána zástupcům dopravní společnosti ASTRA TRANS, která bude s jmenovanými vozidly zajišťovat přepravu zásilek České Pošty v severních a východních Čechách.

RAJA: Kombinace obalových materiálů šetří přírodu, čas i náklady

22.2. - Stále platí trend balení do papíru šetrného k životnímu prostředí. Dnes existuje mnoho možností, jak zboží zabalit efektivně a zároveň ekologicky. Jednou z cest je i použití obalových strojů. Automatické balící stroje tak například šetří firmám nejen čas, ale i peníze, množství použitých obalů a tím pádem i životní prostředí. Společnost RAJA, přední evropský výrobce obalových materiálů, přináší několik rad, jak dodat obalu něco navíc za použití hned dvou obalových materiálů zároveň.

spinner