Balíkové služby

Thein Industry zajistil pro Packetu vodíkové dodávky

18.10. - Společnost Thein Industry, zamě­řující se na investice a aktivity v oblasti strojírenství, průmyslu a vodíkových technologií, zprostředkovala pro českou skupinu s mezinárodní působností Packeta Group, kam patří také Zásilkovna, test vodíkových dodávek značky HYVIA. Jde o první koordinaci českých firem za účelem využití vodíku v komerční silniční přepravě.

Zásilkovna otevírá nové depo v Prologis Parku Prague-Rudná

12.10. - Zásilkovna, přední logisticko-technologická firma ze skupiny Packeta, otevírá v Rudné u Prahy své největší depo o rozloze 12 600 metrů čtverečních. Součástí nového depa v průmyslovém Prologis Parku Prague-Rudná je také nové robotické depo s novými PackMany, roboty pro třídění zásilek. Zásilkovna tak nyní disponuje celkově téměř 400 roboty – v předvánoční sezóně bude každá druhá zásilka roztříděna robotickou třídičkou. V současnosti má celá skupina Packeta celkem 53 dep a investice do jejich modernizace a rozšiřování letos dosáhly 100 milionů korun. I přes celkový pokles segmentu online nakupování si Packeta udržuje meziroční dvouciferný růst a v letošním roce plánuje obrat ve výši přes 6 miliard korun.

​Společnost DHL Express převzala 14 vozů Ford E-Transit

6.10. – České zastoupení přepravní služby DHL Express, která je součástí mezinárodní logistické skupiny DHL, převzalo do užívání prvních 14 vozů E-Transit s elektrickým pohonem. Po Spojeném království se tak Česká republika stává druhou zemí v Evropě, kde byly tyto užitkové automobily s nulovými lokálními emisemi předány.

​Cathy O'Brienová se stala viceprezidentkou pro mezinárodní prodej UPS Healthcare

3.10. – Společnost UPS oznámila, že Cathy O'Brienová byla jmenována viceprezidentkou pro mezinárodní prodej společnosti UPS Healthcare. Bude zodpovědná za podporu růstu v Evropě, zemích AMEA a Latinské Ameriky v rámci nabídky komplexních služeb dodavatelského řetězce zaměřených na podporu segmentů farmaceutického průmyslu, zdravotnických prostředků, laboratoří a zubního lékařství.

​Společnost Allegro zahájila konsolidaci Mall Group a WE|DO

29.9. – E-commerce skupina Allegro zveřejnila své obchodní výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Polské aktivity společnosti, které tvoří největší podíl na celkovém podnikání, zrychlily meziroční růst GMV na 16 % a tržeb na 22,3 %. Počet aktivních zákazníků dosáhl nového maxima 13,6 milionu a průměrná GMV na jednoho aktivního zákazníka vzrostla meziročně o 13,9 % na 3 350 PLN. Allegro zahájilo konsolidaci v dubnu nabyté Mall Group a WE|DO a připravuje nasazení svého tržiště pro obchodníky třetích stran i v České republice.

Packeta bude v Německu testovat vodíkovou dodávku společnosti HYVIA

23.9. - Skupina Packeta, do které patří také česká technologicko-logistická firma Zásilkovna, se stala jedním z prvních partnerů firmy HYVIA pro testování využití vodíku v přepravě zboží. HYVIA je součástí skupiny Renault a je lídrem trhu v oblasti rozvoje vodíkové mobility. V rámci spolupráce obou firem bude Packeta v Německu testovat vodíkovou dodávku Master Van H2-TECH, a to po dobu 3 měsíců. Partnerství obou firem bylo oznámeno na právě probíhajícím veletrhu IAA Transportation v německém Hannoveru. Výs­ledkem testovacího provozu bude detailní případová studie, na jejímž základě naplánují obě firmy další konkrétní kroky v rozvoji vodíkové technologie.

​Petr Horák (PPL): S novým překladištěm v Hradci Králové se naše třídící kapacita zdvojnásobí

Společnost PPL v létě otevřela své již 25. depo, tentokrát na jižní Moravě v Hustopečích. Jak se síť PPL bude rozvíjet v budoucnu a jaké novinky připravuje pro své zákazníky, to nám přiblížil generální ředitel společnosti Petr Horák.

​Program AlzaPlus+ využívá již sto tisíc lidí

13.9. – Už 100 tisíc zákazníků využívá na Alze výhodné doručení do všech odběrných míst e-shopu. Přesně tolik členů nyní čítá nový věrnostní program AlzaPlus+, který za paušál od 25 korun měsíčně poskytuje dopravu zdarma do téměř patnácti tisíc výdejních míst, a to na objednávky již od jedné koruny.

​Packeta spouští doručování zásilek mezi fyzickými osobami do Rumunska

12.9. – Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologickou firmu Zásilkovna, spouští doručování zásilek mezi fyzickými osobami do Rumunska. Z České republiky mohou do Rumunska zákazníci posílat své zásilky prostřednictvím služby Mezi námi za 109 Kč na výdejní místa, nebo na adresu kdekoli v Rumunsku za 169 korun. Služba funguje také pro doručování zásilek na rumunském trhu a také mezi všemi zeměmi, kde Mezi námi již funguje, to znamená v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Samotné zasílání zásilek mezi fyzickými osobami je velmi jednoduché: zákazník vyplní údaje pro odeslání zásilky v mobilní aplikaci a získá heslo, které při odesílání sdělí na jakémkoliv podacím místě Packety nebo Zásilkovny, kterých je celkově více než 8 tisíc. Doba doručení zásilky je 1 – 2 dny.

​DPD otevírá v Otrokovicích své největší depo na Moravě

8.9. – Společnost DPD, součást sítě balíkové přepravy v Evropě DPDgroup, otevřelo zcela nové moderní depo v Otrokovicích, které bude obsluhovat převážně Zlínský kraj. Objekt vznikl revitalizací brownfieldu a je plně připraven na rozvoj elektromobility. Disponuje 2 elektronabí­ječkami pro zákazníky a kapacitou na vybudování až 30 elektronabíječek pro dodávky. Při plném provozu depo odbaví kolem 19 000 balíků denně a doručovat je bude 140 kurýrů.

spinner