​V neděli se změní jízdní řády na regionálních železničních tratích

​V neděli se změní jízdní řády na regionálních železničních tratích

7.6. V neděli se změní jízdní řády na regionálních železničních tratích. Nejvíce se změny dotknou Pardubického a Jihomoravského kraje. Ve většině krajů půjde o malé úpravy jízdních řádů. Uvedly to České dráhy s tím, že změny budou platit do 9. prosince.

V Jihomoravském kraji nebudou jezdit osobní vlaky mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi, všechny spoje budou končit v Boskovicích. V pracovní dny také nepojede spoj mezi Kobylím na Moravě a Hodonínem. O víkendech se spoje zachovají, od září pak posílí kvůli turismu do vinařských oblastí. Od 17. července bude na této trati náhradní autobusová doprava.

V Pardubickém kraji začne platit nový jízdní řád na trati mezi Českou Třebovou a Brnem. Po výluce se vrátí provoz na úsek mezi Brandýs nad Orlicí a Ústí nad Orlicí. Nově bude vlak stavět v Letovicích na Blanensku. Také se změní odjezdy několika spojů v řádu minut, aby byla zajištěna návaznost na jiné linky.

Od neděle se v Moravskoslezském kraji obnoví mezistátní osobní linka mezi Bohumínem a polskými Chalupkami. Pojedou třikrát denně. Dále se omezí některé méně žádané spoje, naopak se přidají spoje na vytíženější linky.

V Olomouckém kraji se změna jízdních řádů dotkne linky z Olomouce do Šumperka a Přerova, také z Přerova do Vyškova. "V návaznosti na aktuální zpoždění v dodávkách nových třídílných elektrických jednotek řady 640 RegioPanter s určením pro Olomoucký kraj dojde na nezbytně nutné přechodné období ke snížení kapacity spojů na 160 míst k sezení, a to i u souprav, kde budou řazené vozy klasické stavby," uvedl dopravce v tiskové zprávě. Snížení komfortu je podle ČD nutné kvůli zajištění bezpečnosti cestujících při nástupu a výstupu na zastávkách, kde je krátká nástupní hrana.

Na některé spoje nasadí dopravce nové vlaky. Na Vysočině plánuje nasadit během prázdnin čtyři nové RegioPantery, na trať mezi Brnem a Českou Třebovou nové jednotky Moravia.

V ostatních krajích nastanou menší změny, které si vyžádali objednavatelé dopravy, tedy kraje. Ve většině případů půjde o minutové posuny kvůli návaznostem na další spoje. Omezí se také některé spoje, které využívají zejména dojíždějící studenti.

(čtk)

Ilustrační foto: LAN

spinner