Radek Banach se stal viceprezidentem po výrobu skupiny Škoda Transportation

Radek Banach se stal viceprezidentem po výrobu skupiny Škoda Transportation

10.1. – Do pozice Viceprezidenta pro Výrobu skupiny Škoda Transportation, člena Skupiny PPF je k dnešnímu dni jmenován Radek Banach. Do jeho působnosti spadají oblasti výroby, technologie, Lean managementu a logistiky. V období silného růstu výrobních kapacit do skupiny přichází manažer s bohatými zkušenostmi s podobnými transformacemi v oblasti produkce kolejových vozidel.

„Naše skupina Škoda od vstupu Skupiny PPF v roce 2018 výrazně roste a zásoba práce narostla z 20 na více než 80 miliard korun. V souvislosti s tím jsme investovali přes dvě miliardy korun do rozšíření výroby a v posledních dvou letech jsme přijali přes 1000 nových zaměstnanců. Věřím, že zkušenosti Radka Banacha nám pomohou zvládnout masivní růst v oblasti výrobních objemů a dále posílí naši pozici spolehlivého a kvalitního dodavatele kolejových a kolových vozidel pro ekologickou mobilitu. Přeji mu mnoho úspěchů a těším se na spolupráci,“ řekl Petr Brzezina, Prezident skupiny Škoda Transportation.

Radek Banach (51) řídil několik výrobních podniků, a to i v oblasti kolejové dopravy. V polských Katowicích řídil devět let výrobní pobočku společnosti Alstom. Během jeho působení se výrobní kapacita téměř ztrojnásobila a ve výrobním závodě pracovalo až na 3000 lidí. Ve Škodovce bude mít ve své gesci hned několik oblastí: výrobu, technologie, Lean management i logistiku.

Škoda Transportation

Mezi výrobky Škody Transportation patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídicí a pohonné systémy pro dopravní systémy. Škoda Transportation má v České republice několik dceřiných společností, například společnosti Škoda Electric, Škoda Vagonka, Škoda Pars a Škoda Ekova. Další firmy jsou ale i v Německu, Finsku, Maďarsku a Rusku. Ve svých společnostech zaměstnává přes pět a půl tisíce lidí. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala v posledním roce 1,73 miliardy Kč.

(lan)

Foto: Škoda Transportation

spinner