Firma ze skupiny EP Industries bude elektrifikovat železnici na Slovensku

Firma ze skupiny EP Industries bude elektrifikovat železnici na Slovensku

2.7. - Slovenská firma Eltra ze skupiny EP Industries získala v konsorciu s další slovenskou firmou zakázku za 58,8 milionu EUR (1,5 miliardy Kč) bez DPH na elektrifikaci železniční tratě na východním Slovensku. Smlouva byla podepsána ve středu, informoval ČTK správce slovenské železniční infrastruktury ŽSR. Eltra je vedoucím členem zmíněného konsorcia, do kterého patří ještě slovenská firma TSS Grade.

"Délka úseku plánovaného na elektrifikaci je přibližně 20 kilometrů. Základním cílem projektu je dosáhnout lepšího dopravního komfortu cestujících. Zlepší se i souběh osobních a nákladních vlaků," uvedl generální ředitel ŽSR Miloslav Havrila.

Zakázka zahrnuje elektrifikaci železniční tratě od obce Haniska blízko Košic po Moldavu nad Bodvou. Součástí prací je rovněž modernizace zabezpečovacích zařízení a železničních zastávek. Projekt bude financován z evropských fondů. Nabídku v soutěži o tuto zakázku předložilo kromě vítězného konsorcia ještě sdružení českých firem Subterra a OHL ŽS.

ŽSR do budoucna plánují pokračovat v elektrifikaci zmíněné tratě, která vede na střední Slovensko. V současnosti je elektrifikován jen úsek od Košic po Hanisku.

Slovensko v minulosti investovalo hlavně do modernizace železniční tratě z Bratislavy do severoslovenské Žiliny, odkud tato hlavní vnitrostátní železniční trasa v zemi pokračuje do Košic.

(čtk)

Foto: Ministerstvo dopravy ČR

spinner