CZ LOKO má železniční showroom ve virtuální realitě

CZ LOKO má železniční showroom ve virtuální realitě

9.6. - CZ LOKO Virtual Depo nabízí prohlídku nejnovějších modelů průmyslových lokomotiv společnosti CZ LOKO ve VR i klasickém 3D režimu přímo ve webovém prohlížeči. Český výrobce lokomotiv bude systém využívat pro obchodní prezentaci a později také pro školení a trénink zaměstnanců. Dalším z cílů Virtual Depo je otevření pomyslné brány výrobního závodu milovníkům železniční techniky a nabídnutí nevšedního zážitku i široké veřejnosti.

Virtual Depo využívá zobrazení ve webovém prohlížeči ve VR i klasickém 3D režimu. Uživatelé tak mohou systém využívat pomocí mobilu, desktopu i VR headsetu. Aplikace je pro uživatele přístupná od 7. června 2021 na adrese virtualdepo.czloko.cz.

“Virtuální realitu bereme jako praktickou a efektivnější cestu, jak představovat naše lokomotivy partnerům i fanouškům po celém světě a poskytovat jim přímou podporu v míře, která by ani za běžných podmínek nebyla možná. Omezení nám v přinesla příležitost dát prostor inovaci, která dál ovlivní naši celkovou komunikaci,” řekl k záměrům projektu Jan Kutálek, obchodní ředitel a člen představenstva CZ LOKO.

Projekt virtuálního železničního depa vznikl za necelý rok jako odpověď na omezení klasických veletrhů a obchodní činnosti společnosti. Původní záměr se postupně rozšířil o možnosti školení a výuky nejen zaměstnanců, ale i zákazníků.

Systém byl navržený a realizovaný českým vývojářským týmem, který stojí za službou VR Plato. “Chceme nacházet praktická využití VR technologie, zejména v komunikaci a vzdělávání. V CZ LOKO jsme našli partnera se skutečnou vizí a schopností nápady uvádět na svět,” doplnil Adam Digrin, designer VR Plato.

(pav)

Foto: CZ LOKO

spinner