Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM podpořil dalších 24 železničářů a jejich rodin

8. února 2024
Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM, založený za účelem poskytování podpory všem železničářům a jejich rodinám v nesnázích, pokračuje ve své misi. Na svém dnešním zasedání správní rada vyhověla celkem 24 žádostem o pomoc. Prostřednictvím Nadačního fondu ŽELEZNICE SRDCEM se tak dostane pomoci 24 rodinám, které se ocitly ve složité životní situaci. Celkově byla dnes rozdělena částka ve výši 6,5 milionů korun. Finanční zdroje jsou klíčové pro pokrytí nejrůznějších potřeb od léčebných výdajů přes podporu vzdělávání dětí pořízením nezbytných pomůcek až po zajištění základních životních potřeb těch, kteří se nacházejí v tíživé situaci.

„Prostřednictvím Nadačního fondu ŽELEZNICE SRDCEM se po dnešním zasedání správní rady dostane pomoci 24 rodinám, které se ocitly v obtížné situaci. Mezi těmito příjemci pomoci je i rodina našeho kolegy strojvedoucího, který zahynul při tragické nehodě 24. ledna na přejezdu u Dolní Lutyně. Je to obrovská tragédie, která nás všechny hluboce zasáhla," řekl Michal Krapinec, předseda správní rady nadačního fondu a zároveň předseda představenstva a generální ředitel ČD.

Zaměstnanci Skupiny ČD a široká veřejnost prokazují svou solidaritu prostřednictvím pravidelných finančních příspěvků na transparentní účet Nadačního fondu. Tato neustálá podpora potvrzuje, že komunita Skupiny ČD stojí pevně bok po boku a poskytuje podporu těm, kteří čelí obtížím, a to pod mottem „Jsme na jedné trati“.

„Nadační fond poskytuje možnost každému z nás přispět ke zmírnění následků tragických událostí a poskytnout pomoc těm, kdo se ocitli v těžké životní situaci. Důkazem, že Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM se zapsal do povědomí lidí je i to, že na jeho transparentní účet přispívají jak zaměstnanci napříč celou Skupinou, tak i široká veřejnost,“ zdůraznil místopředseda nadačního fondu a zároveň předseda představenstva ČD Cargo Tomáš Tóth.

Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM vznikl v polovině roku 2020. Od jeho vzniku společnými silami pomohl téměř 200 našim kolegům železničářům a jejich rodinám, kteří nás potřebovali v těch nejtěžších chvílích. Pomoc se přitom neomezuje pouze na zaměstnance Skupiny ČD a podporu tak získávají i kolegové z řad zaměstnanců Správy železnic a dalších dopravců a firem, které na české železnici působí. V loňském roce pomohl Nadační fond v pěti desítkách případů a vyplatil pomoc ve výši 5 767 500 Kč. Od svého založení tak fond vyplatil pomoc ve výši 13 810 000 Kč. Přispět může každý na transparentní účet 2402887002 / 5500.

(lan)

Foto: ČD

spinner