Iveco Czech Republic podpořilo vznik nového centra duševního zdraví částkou 250 tisíc korun

28. listopadu 2023
Společnost Iveco Czech Republic darovala spolku Péče o duševní zdraví 250 tisíc korun s cílem podpořit vznik nového centra duševního zdraví v Ústí nad Orlicí. Spolek plánuje centrum otevřít v září 2024 a zlepšit tím dostupnost psychiatrické péče v orlickoústeckém okrese. Finance budou využity na pokrytí provozních a mzdových nákladů v prvním půl roce fungování služby.

Obyvatelé Orlickoústecka by si tak měli příští rok oddechnout od neutěšené situace v oblasti psychiatrické péče, kdy největšími problémy jsou dlouhé čekací doby a vzdálenosti z odlehlých částí regionu, které musí pacienti za péčí urazit.

Šek na čtvrt milionu korun převzali z rukou ředitelky lidských zdrojů Iveco Czech Republic Ivy Bursové

ředitel spolku Petr Pavlíček a vedoucí střediska v Ústí nad Orlicí Petr Čada.

„Duševní zdraví vnímáme jako jedno z největších témat současné doby, a proto podporujeme vznik centra, které je podle nás velkým krokem vpřed v oblasti kvality a efektivity poskytování psychiatrické péče v celém okrese Ústí nad Orlicí,“ uvedla Iva Bursová, ředitelka lidských zdrojů Iveco Czech Republic.

Centrum duševního zdraví přenese psychiatrickou péči ke klientům domů a do komunity. Její podstatu tvoří multidisciplinární tým: psychiatr, klinický psycholog, zdravotní sestry, sociální pracovníci a peer konzultant (osoba s vlastní zkušeností s duševním onemocněním).

„Všichni členové týmu jezdí za klientem domů či na jiné místo, a proto poskytují intenzivnější podporu. Mohou rychle reagovat na potřeby klienta, a tak například předcházet někdy zbytečným hospitalizacím,“ uvedl Petr Pavlíček, ředitel Péče o duševní zdraví.

Organizace Péče o duševní zdraví reaguje na potřeby osob, kterým do života vstoupilo vážné duševní onemocnění, a jejich blízkých. Posláním spolku je podporovat osoby s duševním onemocněním, aby měly plnohodnotný život se všemi právy a povinnostmi v místě, kde chtějí žít.

(pav)

Foto: IVECO BUS 

spinner