Vydání 18/2022

​Hannover opět přivítá nejvýznamnější světový veletrh užitkových vozidel

Nový název, nový slogan, nová koncepce a více než 1 400 vystavovatelů z 42 zemí pod heslem „Lidé a zboží v pohybu“ – to předznamenává veletrh IAA Transporation 2022, který se bude konat ve dnech 20. až 25. září v Hannoveru.(red)

​V Berlíně bude k vidění na 250 železničních světových premiér

Špičky železničního průmyslu zamíří v září po čtyřech letech opět do Berlína na veletrh InnoTrans, aby zde představily své novinky a na 250 světových premiér. Svou účast na již 13. ročníku předního světového železničního veletrhu, který se uskuteční ve dnech 20. až 23. září, ohlásilo více než 2 770 vystavovatelů z 56 zemí (bližší informace o českých vystavovatelích viz www.acri.cz). Celou akci by měl zahájit federální ministr dopravy Volker Wissing a pravděpodobně i evropská komisařka pro dopravu Adina Vălean.

​ČD vyzvaly dodavatele a opravce vlaků k plnění závazků

Až roční zdržení v plnění dodávek, vysoká poruchovost nových a modernizovaných vozidel nebo zpoždění oprav snižují kvalitu cestování na železnici. České dráhy proto opakovaně vyzvaly své dodavatele, aby přijali opatření k plnění svých závazků.

​Schmitz Cargobull získal ocenění Trailer Innovation 2023

Přední evropský výrobce přípojných vozidel Schmitz Cargo-bull opět získal první místo v renomované soutěži Trailer Innovations Award, tentokrát v kategorii Životní prostředí. Aerodynamický plachtový návěs S.CS EcoFLEX v provedení s plachtou Power Curtain a s aerodynamickým úložným boxem Eco Pack (vozidlo z řady EcoGeneration) přesvědčil mezinárodní odbornou porotu. Společnost Schmitz Cargobull se umístila na třetím místě také v kategorii Podvozek.

​Mercedes Benz představí eActros LongHaul pro dálkovou dopravu

Model eActros LongHaul, nákladní vozidlo pro dálkovou dopravu s akumulátorovým elektrickým pohonem, bude v expozici divize Mercedes Benz Trucks hvězdou letošního veletrhu IAA Transportation, který se uskuteční v září v Hannoveru. Výrobce informoval o vývoji elektricky poháněného nákladního vozidla s celkovou hmotností 40 tun v roce 2020 a přesně o dva roky později představuje první „koncepční prototyp“.

​Zeptali jsme se Ing. Luďka Šlajera, ředitele společnosti DAF Trucks CZ

Jak se těšíte na letošní veletrh IAA a co od něj očekáváte z pohledu českého zastoupení značky DAF?

​Ing. Jan Hobza (ČD - Telematika): V budoucnu se chceme výrazněji zaměřit na kyberbezpečnost a poskytování nových služeb

ČD – Telematika, a.s., dosáhla loni rekordních tržeb 2,033 miliardy Kč. Další plány společnosti, a to nejen pro letošní a příští rok, ale také orientaci na nové segmenty trhu, nám přiblížil předseda představenstva ČD – Telematiky Ing. Jan Hobza.

​Zeptali jsme se Ing. Marie Vopálenské, generální ředitelky Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI)

V Berlíně se po čtyřech letech opět koná železniční veletrh InnoTrans, kterého se zúčastní i členové ACRI. Co od letošního ročníku očekáváte?

​Premiérové představení dvou nových vagónů WALBO na InnoTrans 2022

Česká výrobní společnost WALBO GROUP působící v oblasti železničního průmyslu, automatizace výroby a těžkého strojírenství, bude na výstavě InnoTrans 2022 zastoupena dvěma ze svých čtyř divizí, společnostmi WALBO WAGONS a WALBO RAILWAY.

​Príbeh BUDAMAR: Z malého „špeditéra“ na významného európskeho logistického operátora

Značka BUDAMAR oslavuje už 20 rokov. Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP v rozhovore objasňuje, akými najzásadnejšími zmenami si spoločnosť prešla a čo ju formovalo.

​„Strojírenský startup“ Nymwag rozjel v Nymburce výrobu vagonů, veškerou produkci vyváží

Firma se musela po rozjezdu vypořádat s dlouhodobými problémy na trhu, jako je především nedostatek technicky vzdělaných zaměstnanců v Česku. Do toho musela překonat aktuální výzvy, jako byla pandemie koronaviru nebo současná válka na Ukrajině a vysoká inflace.

​Petr Horák (PPL): S novým překladištěm v Hradci Králové se naše třídící kapacita zdvojnásobí

Společnost PPL v létě otevřela své již 25. depo, tentokrát na jižní Moravě v Hustopečích. Jak se síť PPL bude rozvíjet v budoucnu a jaké novinky připravuje pro své zákazníky, to nám přiblížil generální ředitel společnosti Petr Horák.

spinner