Vydání 7/2020

Průmysl 4.0 přináší v intralogistice nové možnosti pro optimalizaci chodu skladů

Manipulační technika představuje oblast logistiky, v níž se dlouhodobě uplatňují nejnovější technologie. Ať již se to týká využívání alternativních pohonů, tak i různého stupně automatizace provozu v logistických areálech. A s rozvíjející se digitalizací a internetem tyto vlastnosti vystupují ještě více do popředí. Právě toto měla být hlavní témata letošního veletrhu CeMAT v Hannoveru, který však byl kvůli pandemii koronaviru zrušen.

Skupina DACHSER oznámila složení nového představenstva

Skupina DACHSER oznámila složení nového představenstva, které se v čele s Burkhardem Elingem se ujme funkce 1. ledna 2021; Bernhard Simon a Michael Schilling přejdou v roce 2021 do dozorčí rady.

​​Josef Melzer (ČESAMD Bohemia): Bez fungující dopravy vyjde po krizi jakákoliv podpora výrobců vniveč

Silniční nákladní doprava dnes nezastupitelnou měrou přispívá k udržení alespoň omezeného chodu společnosti. A přestože silniční dopravci dělají, co je v jejich silách, bojují o holé přežití a bez pomoci státu se neobejdou. Co vše jim komplikuje již beztak svízelnou situaci, to nám přiblížil prezident Sdružení ČESMAD Bohemia Josef Melzer.

Anketa DN: Budoucnost patří automatům, ale lidskou kreativitu nenahradí

Na téma automatizace a robotizace manipulační techniky a logistiky v časech koronakrize jsme položili několik otázek představitelům významných firem v oblasti manipulační techniky a logistiky. Odpověděli Jindřich Přívora, PR manažer Toyota Material Handling CZ, Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika, Martin Koudelka, vedoucí marketingového oddělení Jungheinrich (ČR), Markéta Markesová, Procurement Manager DB Schenker Česká republika a Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Trh s logistickými nemovitostmi ovlivnív blízké budoucnosti pět faktorů

Dodavatelské řetězce si zachovávají klíčovou roli, i když krátkodobé vyhlídky zůstávají nejisté a ekonomická recese je zřejmá. Společnost Prologis identifikovala pět oblastí, které budou definovat tržní podmínky. Aktuální události vedly ke vzniku nových faktorů formujících strukturální poptávku, a to potřeby dalších zásob a prohloubení významu e‑commerce i akcelerace tohoto segmentu.

PST CLC: Dopady koronavirové krize nemusí být jen negativní

V čase koronavirové krize byla společnost PST CLC, společnost poskytující komplexní logistické služby, jednou z prvních v oboru, která nabídla konkrétní pomoc – nabídla své celní služby zcela zdarma těm, kteří chtějí roušky či respirátory dovézt a rozdělit zdarma potřebným osobám. Výkonného ředitele a předsedy představenstva PST CLC Víta Votroubka jsme se zeptali, jaký je jeho názor na dopad krize na logistické služby a dopravu.

Pandemie onemocnění COVID‑19 zasáhla i nákladní dopravu na železnici

Drasticky se snižující objemy nákladní dopravy v souvislosti se šířením koronaviru v Evropě a jinde ve světě pociťují v současnosti železniční dopravci stejně jako dopravci silniční. Na zavádějící, nepřesně interpretované informace v některých médiích o přebírání zboží ze silnice na železnici minulý týden informovalo sdružení ŽESNAD.CZ. Nákladní železniční doprava v těchto dnech naopak pocítila znatelný propad převozu.

CER/ERFA/UIP/UIRR/ALLRAIL - Udržení mobility a logistiky v chodu je dnes klíčové

Zástupci odvětví železniční dopravy poslali v březnu otevřený dopis Evropské komisi, v němž uvádějí, že odvětví si je velmi dobře vědomo, že podstatné je nyní udržení evropské mobility a logistiky v chodu. Všichni železniční dopravci, správci infrastruktury a poskytovatelé dalších služeb dělají co mohou, aby v těchto těžkých časech zajistili nezbytnou mobilitu. A zároveň žádají Evropskou komisi, aby je v tomto jejich úsilí podpořila.

Jan Kohlmeier novým jednatelem MAN v České republice a na Slovensku

Funkci jednatele a ředitele společností MAN Truck & Bus Czech Republic, s.r.o., a MAN Truck & Bus Slovakia, s r. o., zastává od března Jan Kohlmeier. Před převzetím funkcí v českém a slovenském zastoupení mnichovské značky MAN zastával řídící pozice v segmentu poprodejních služeb a prodeje nákladních vozidel s působností v regionu Evropa a Asie.

ČESMAD Bohemia: Výkony silniční dopravy klesají

Sdružení ČESMAD Bohemia minulý týden zopakovalo mezi dopravci anketu, jak jejich podnikání ovlivňuje současná koronavirová krize. Bohužel se potvrdil totální propad u zakázek pro autobusové dopravce, více než poloviční pokles zaznamenává i 40% dopravců nákladních. Uvedl to mluvčí sdružení Martin Felix.

spinner