Při opravě Barrandovského mostu vypluje nový přívoz P4 z Velké Chuchle do Modřan

Při opravě Barrandovského mostu vypluje nový přívoz P4 z Velké Chuchle do Modřan

15.5. - Cestující či cyklisté budou moci při rekonstrukci pražského Barrandovského mostu využít nový přívoz P4 mezi Velkou Chuchlí a Modřany. Poprvé vypluje v pondělí 16. května v 07:00. Interval bude 20 minut. ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr. U přívozu bude umístěn stojan se sdílenými koly. V MHD bude při rekonstrukci mostu například posílena tramvajová linka číslo 21, prodloužena trasa linky číslo 17 a častěji pojedou vlaky mezi Zbraslaví a Braníkem. Prodlouženy byly také některé vyhrazené autobusové pruhy.

Rekonstrukce začne v pondělí a je rozložena do několika roků. Letos práce potrvají 110 dní a vyjdou na 594,5 milionu korun. Most z roku 1983 je součástí městského okruhu a denně jej přejede na 140 000 aut. Dosud nebyl opravován.

"Kromě všech dalších již oznámených opatření v MHD souvisejících s rekonstrukci mostu, jsme se rozhodli zavést ještě nový přívoz, který pomůže zejména obyvatelům Velké Chuchle. O jeho zřízení usilovaly rovněž dotčené radnice," řekl Adam Scheinherr.

Přívozem se lidé z Velké Chuchle dostanou od autobusové zastávky Dostihová do Modřan, kde budou moci přestoupit v zastávce Belárie na některou z tramvajových linek. Loď pomůže rovněž cyklistům, neboť kvůli bourání rampy ze Strakonické na Barrandovský most bude v okolí mostu uzavřena cyklostezka A1 na levém břehu Vltavy. Cyklisté tak přeplují a budou moci pokračovat po druhém břehu.

Od pondělí pak České dráhy posílí v pracovní dny železniční dopravu mezi Zbraslaví, Modřany a Braníkem. Ve špičce pojedou motorové soupravy na této trase každou čtvrthodinu namísto současných 30 minut. Na zastávkách Modřany a Braník bude možné přestoupit na další spoje MHD, především pak na tramvajové linky. "Dál do centra nelze vlaky posilovat kvůli kapacitě trati," řekl Scheinherr.

Všechny linky MHD, které po mostě jezdí, budou zachovány. Pouze linka číslo 125 ze Smíchovského nádraží na Skalku bude rozdělena na X125 ze Smíchova na Háje a na číslo 125, která pojede mezi Skalkou a Hájemi. Posílena bude tramvajová linka číslo 21, která výjimečně pojede z Braníka ke Smíchovskému nádraží. Tramvaj číslo 17 bude prodloužena až do Vozovny Kobylisy. Posunuto bylo molo přívozu mezi Prahou 4 a 5 blíže k Dvorcům a v ranní špičce popluje častěji. Na cyklostezkách podél Vltavy přibudou stanovitě sdílených kol v místech, kde nyní nejsou.

(čtk)

Mapa: Pražská integrovaná doprava

spinner