SEGRO prodlužuje nájemní smlouvu s IKEA

SEGRO prodlužuje nájemní smlouvu s IKEA

15.4. - SEGRO prodloužilo nájemní smlouvu s nájemcem IKEA ve svém parku v Hostivici. Jednotka slouží jako výdejní sklad pro zákazníky, kteří zakoupili zboží známého skandinávského řetězce v nedaleké prodejně na Zličíně. Výdejní sklad IKEA se nachází v jednotce o velikosti 6 720 metrů čtverečních v budově G.

Spolupráce společností SEGRO a IKEA je dlouhodobá – výdejní sklad nábytku se v prostorách SEGRO Logistics Park Prague nachází od roku 2014. Mezi zákazníky je oblíbený díky své snadné dostupnosti a krátké vzdálenosti od samotné prodejny.

SEGRO Logistics Park Prague nabízí až 250 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy ve 14 halách. Mezi nájemci je populární díky své blízkosti k Letišti Václava Havla a snadnému napojení na městský okruh a dálnici D5 směr Plzeň. Dostupný je také veřejnou městskou dopravou, což oceňují zaměstnanci nájemců a pro vlastníka parku je to důležité hledisko z pohledu udržitelnosti.

„V SEGRO stavíme na dlouhodobém partnerství s našimi zákazníky, a toto je skvělý příklad. Udržitelnost životního prostředí je pro nás také velmi důležitá. Areál parku proto průběžně prochází inovacemi tak, aby odpovídal vysokým standardům mezinárodní certifikace BREEAM,“ řekl Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO Česká republika. „Příkladem může být nedávná instalace dobíjecích stanic pro elektromobily, které se nacházejí přímo u výdejního skladu IKEA. Využívat jich mohou jak zákazníci IKEA, tak také všichni klienti parku a jejich hosté,“ řekl Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO Česká republika. „Příkladem může být nedávná instalace dobíjecích stanic pro elektromobily, které se nacházejí přímo u výdejního skladu IKEA. Využívat jich mohou jak, zákazníci IKEA, tak také všichni klienti parku a jejich hosté,“ dodal Daniel Kubizňák. „Chceme našim klientům i jejich zákazníkům zpříjemnit pobyt u nás. Čas strávený při čekání na výdej zboží tak mohou řidiči elektromobilů efektivně využít dobitím svého vozu. Růst postavený na nízké produkci uhlíku je jednou z našich strategických priorit a výstavbou dalších dobíječek chceme přispět k rozvoji elektromobility v Česku,“ uzavřel Daniel Kubizňák.

Při rozvoji průmyslových parků chce být společnost SEGRO lídrem ve vytváření zelených zón, které podporují biodiverzitu. V zájmu péče o životní prostředí začala před pár lety spolupracovat také s místním včelařem, který v Hostivici působí již více než 25 let. Pomáhá při výběru zeleně v prostorách SEGRO Logistics Park Prague a pravidelně se stará o včelín. Za jeho účasti tak společnost loni vysadila několik stromů vedle haly E a upravila prostor určený pro ovocný sad.

Jedná se o aktivity realizované prostřednictvím programu Responsible SEGRO, jehož třemi dlouhodobými prioritami jsou: růst založený na nízkých emisích uhlíků, investice do místních komunit a životního prostředí a rozvíjení pracovních schopností jednotlivců.

(pav)

Foto: SEGRO Logistics Park Prague

spinner