RAJA: Kombinace obalových materiálů šetří přírodu, čas i náklady

RAJA: Kombinace obalových materiálů šetří přírodu, čas i náklady

22.2. - Stále platí trend balení do papíru šetrného k životnímu prostředí. Dnes existuje mnoho možností, jak zboží zabalit efektivně a zároveň ekologicky. Jednou z cest je i použití obalových strojů. Automatické balící stroje tak například šetří firmám nejen čas, ale i peníze, množství použitých obalů a tím pádem i životní prostředí. Společnost RAJA, přední evropský výrobce obalových materiálů, přináší několik rad, jak dodat obalu něco navíc za použití hned dvou obalových materiálů zároveň.

„I přes nemalé pořizovací náklady se firmám investice do obalových strojů vyplatí. Na trhu existují stroje, které umožňují výrobu obalů na míru. Ty snižují zejména spotřebu obalového materiálu,” komentovala současné trendy Gabriela Fabiánová, generální ředitelka společnosti RAJA.

Chytrá kombinace obalových materiálů jako ideální způsob ochrany

Jedním z takových strojů je stroj Geami WrapPak, který nabízí možnost kombinace dvou obalových materiálů v jednom kroku. Geami WrapPak je unikátní tím, že dokáže kombinovat ne jeden, ale hned dva obalové materiály. Kraftový papír na jedné straně a hedvábný papír na straně druhé. Kraftový papír je „děrován“ strojem. Z papíru se vystřihne jakýsi vzor včelí plástve a složí se. Značnou výhodou je, že tato technika skládání dokáže dobře tlumit nárazy. Hedvábný papír má zase měkký povrch, který chrání vaše výrobky před poškrábáním. Oba listy papíru procházejí strojem současně. Ty pak k sobě obalíte kolem vašeho produktu. Díky kombinaci ochrany proti nárazu a ochrany proti poškrábání můžete Geami WrapPak používat pro velmi širokou škálu produktů bez ohledu na tvar.Tento typ papírové ochrany je zcela antistatický, a proto je vhodný i pro balení elektroniky. Ať už se jedná o objednávku ve všední den, nebo speciální balení dárků na Vánoce, Valentýna nebo Velikonoce – Geami WrapPak vždy poskytne úspěšnou a originální ochranu.

„Pravidelně se nás naši zákazníci ptají, jak mohou snížit svou ekologickou stopu. Mají zájem o vylepšení nákupní balicí linky tak, aby splňovala podmínky rozvoje udržitelného životního prostředí. Zjistili jsme, že stále více podniků volí kompletní ekologicky odpovědné řady obalů, nebo provádí třeba jen malá vylepšení vedoucí ke zlepšení ekologie, všude tam kde je to možné,” popsala situaci Gabriela Fabiánová.

Použitím stroje Geami WrapPak jsou dobře chráněny nejen produkty, ale také životní prostředí. Papír, který je vložen do stroje, je zcela přírodní, opakovaně použitelný a recyklovatelný. Nakonec je papír certifikován FSC, a proto pochází ze zodpovědně obhospodařovaných lesů.

Originální obal i cesta k udržitelnosti

Kombinací kraftového papíru s hedvábným papírem se vytvoří originální a ekologický vzhled, který nepochybně přispívá k pozitivnímu zážitku z rozbalení. Skvělý způsob, jak se může společnost odlišit od konkurence. Navíc může být materiál následně jednoduše vytříděn v celém rozsahu koncovým zákazníkem, bez dalšího třídění odpadu.

Nákladově efektivní

Zpracováním dvou ochranných materiálů zároveň při jednom pohybu šetří čas i místo. „S použitím elektricky ovládaného modelu je úspora času dvojnásobná. Díky tomu se mnohem rychleji připraví velké množství balíků k odeslání. Role kraftového papíru se roztáhne až po průchodu vysekávacím zařízením. Stejná role papíru poskytne mnohem více ochranného materiálu než role bublinkové fólie o stejném průměru a je ideální pro získání místa v úložném prostoru. Tato zařízení jsou zároveň velmi kompaktní, což znamená, že na balicím stole zbývá maximum místa. Voštinová struktura kraftového papíru se navíc rovněž automaticky zablokuje a poskytne pevný ochranný svazek bez použití pásky, kdy je ušetřen obalový materiál,”dodala Gabriela Fabiánová.

Geami WrapPak je k dispozici v řadě modelů. Který model vybrat, závisí na různých faktorech, jako je počet balíčků, které se každý den produkují, dostupný balicí prostor a rychlost.

(pav)

Foto: RAJA 

spinner