​Volvo představuje nový model FH Aero

​Volvo představuje nový model FH Aero

31.1. - Řada nákladních vozidel Volvo FH se rozšiřuje o nový model - Volvo FH Aero. Díky aerodynamickému designu a inovativním prvkům nabízí Volvo FH Aero podle výrobce energetickou účinnost na nové úrovni, a to ve čtyřech variantách, včetně verze na biopalivo a oceněné elektrické verze. Díky vylepšené aerodynamice a novým technologiím, jako je nový kamerový monitorovací systém Volvo, dokáže nové Volvo FH Aero snížit spotřebu energie a emisí až o 5 procent.

„Nové Volvo FH Aero je naším dosud nejefektivnějším nákladním vozidlem, protože pokračujeme ve snižování emisí CO2 v celé naší produktové řadě,“ řekl Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks. „Toto je nejlepší nákladní vozidlo Volvo – bezpečné, stylové a vysoce kvalitní nákladní vozidlo pro náročné úkoly na dlouhé vzdálenosti, který našim zákazníkům umožní uspět,“ dodal.

Volvo FH Electric, oceněné jako Truck of the Year roku 2024, bude nabízeno také v nové verzi Aero, která doplňuje širokou nabídku elektrických nákladních vozidel Volvo o energeticky úsporný model. Podle výrobce se model Volvo FH16 stává nejvýkonnějším nákladním vozidlem v oboru díky zcela novému úspornému motoru o výkonu 780 koní určenému pro ty nejnáročnější úkoly.

Nové modely nákladních vozidel Aero budou postupně uváděny na trhy v letech 2024 – 2025 ve čtyřech verzích – FH Aero, FH Aero Electric, FH Aero s pohonem na plyn a FH16 Aero.

(lan)

Foto: Volvo Trucks

spinner