​První vodíkový Hyundai s nástavbou Schmitz Cargobull schválen pro provoz v Německu

​První vodíkový Hyundai s nástavbou Schmitz Cargobull schválen pro provoz v Německu

21.11. - Společnost Schmitz Cargobull dodala svému zákazníkovi hylane první klimaticky neutrální kombinaci skříňové nástavby M.KO a vodíkového motoru. Nástavba, vyrobená ve výrobním závodě Schmitz Cargobull v Litvě, je vybavena multifunkční podlahou, dvěma kolejnicemi pro zajištění nákladu a zadním zvedákem a doplňuje vozidlo Hyundai s vodíkovým pohonem.

Montáž vozidla a jeho kontrola ze strany DEKRA proběhla v závodě GRW v Toddinu, kde také stále sídlí projektová výroba společnosti Schmitz Cargobull. Díky tomuto vývoji se společnost Schmitz Cargobull stala prvním certifikovaným výrobcem nástaveb pro Hyundai v Německu.

Při předání vozidla byli přítomni Dirk Nuxoll, generální ředitel GRW, Sabine Essmann, International Key Account Manager Logistic/Food Business společnosti Schmitz Cargobull, a Bruno Altenschöpfer, Fleet Manager společnosti hylane.

"Jsem nadšený z toho, jak rychle bylo možné tento koncept realizovat. Toto vozidlo je dalším krokem vpřed pro udržitelná dopravní řešení s vodíkem v Německu," řekl Bruno Altenschöpfer.

"Řešení pro udržitelnou nákladní dopravu jsou pro společnost Schmitz Cargobull obzvláště důležitá. Jsme rádi, že se nám podařilo realizovat tento skvělý pilotní projekt v tak krátkém čase a v příštích několika týdnech dokončíme celkem 17 vozidel. Skříňové nástavby od společnosti Schmitz Cargobull jsou optimálně vybaveny pro umístění vodíkových nádrží na přepážce," řekla Sabine Essmann.

"Jako první vodíkové sériové vozidlo schválené v Německu jsme mohli společně se společností Schmitz Cargobull předvést vozidlo na konferenci BMDV "Užitková vozidla šetrná ke klimatu" v Berlíně. Tam jsme také mohli podrobně představit naši koncepci praktického využití nákladních vozidel," řekla Sara Schiffer, jednatelka společnosti hylane.

(lan)

Foto: Schmitz Cargobull

spinner