​Přijíždí nový Mercedes-Benz Třída T, prémiové kompaktní MPV

​Přijíždí nový Mercedes-Benz Třída T, prémiové kompaktní MPV

29.4. - Místo pro celou rodinu s možností umístit na zadní sedadla až tři dětské sedačky. Velkorysý zavazadlový prostor pro volnočasové aktivity a sportovní dobrodružství. Posuvné boční dveře pro rychlé nastupování a vystupování nebo flexibilní nakládku. Moderní design, rozsáhlá bezpečnostní výbava a rozmanitá konektivita. „Život nabývá na velikosti“. To vše podle výrobce ztělesňuje nová Třída T, s níž Mercedes-Benz přináší do segmentu kompaktních MPV prémiový komfort a současně otvírá atraktivní vstupní bránu do světa značky s hvězdou pro cílovou skupinu soukromých zákazníků a všechny další uživatele, kteří potřebují hodně místa.

Zcela nový model kombinuje všestrannou funkčnost a velkorysou nabídku prostoru s velmi kvalitní úrovní výbavy. Nová Třída T se od běžných zvyklostí v tomto segmentu odlišuje mnoha rozmanitými prvky výbavy od standardně dodávaného informačního a zábavního systému MBUX přes elektrickou parkovací brzdu, na přání dodávaná 17“ kola z lehké slitiny, systém KEYLESS GO nebo dekorační osvětlení až po čalounění sedadel umělou kůží ARTICO/MICROCUT a různé ozdobné prvky. Díky rozsáhlé standardní bezpečnostní výbavě se sedmi airbagy a mnoha asistenčními systémy je nová Třída T moderním, spolehlivým partnerem pro rodiny a zákazníky zaměřené na aktivní trávení volného času. Ceny začínají pod hranicí 30 000 eur za model T 160 (kombinovaná spotřeba paliva podle metodiky WLTP: 6,7–7,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 153–162 g/km) se zážehovým motorem o výkonu 75 kW (102 k), mechanickou převodovkou a základním stupněm výbavy.

„S novou Třídou T rozšiřujeme naše portfolio o opravdu prémiové kompaktní MPV, které jako žádné jiné vozidlo v tomto segmentu kombinuje nabídku prostoru a funkčnost se stylem a komfortem,“ řekl Mathias Geisen, vedoucí divize Mercedes-Benz Vans. „Třída T je ideálním vozem pro všechny zákazníky, kteří potřebují dostatek místa – od aktivních rodin až po sportovní nadšence. Tím důsledně pokračujeme v realizaci naší růstové strategie v prémiových segmentech,“ dodal.

Segment kompaktních MPV pro soukromé zákazníky v uplynulých letech výrazně vzrostl. Třída T byla cíleně vyvinuta pro rodiny a zákazníky orientované na volný čas, kteří potřebují velkou nabídku místa jak pro každodenní provoz, tak i pro víkendové výlety nebo sportovní aktivity, a přitom kladou velký důraz na komfort a styl.

(lan)

Foto: Mercedes-Benz

spinner