Policie využívá ke kontrolám drony

Policie využívá ke kontrolám drony

Jihomoravská policie testuje odhalování dopravních přestupků i s pomocí dronů. Za vzduchu dron pomůže odhalit například předjíždění na plné čáře či nerespektování značek o přednosti v jízdě. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Petr Vala.

Policie používá drony například při pátrání v terénu po pohřešovaných lidech. Nyní testuje jejich využití při monitorování silničního provozu či při dokumentaci závažných dopravních nehod. Naposledy policisté využili drony koncem února při dopravní akci na Vyškovsku. „Bezpilotní letadla pomáhala hlídkám především dokumentovat prohřešky některých nezodpovědných řidičů. Nejzávažnější zjištěné provinění bylo riskantní předjíždění na plné čáře,“ uvedl mluvčí.

Policisté pomocí dronu také monitorují rizikové úseky na jihomoravských silnicích, na kterých se někteří řidiči dopouštějí nebezpečných přestupků, které mnohdy končí závažnými nehodami. Jde například o předjíždění na horizontech či v místech se zákazem předjíždění. Kontrolují takto i počínání řidičů na železničních přejezdech. Na rizikových křižovatkách silnic se pak policisté s pomocí dronu zaměřují na respektování značek upravujících přednost.

(čtk)

Foto: Policie ČR

spinner