​Objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel Volvo od společnosti DFDS

​Objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel Volvo od společnosti DFDS

24.3. - Společnost Volvo Trucks získala objednávku na 100 elektrických nákladních vozidel od logistické společnost DFDS. Tímto nákupem DFDS přebrala od Volvo Trucks již 225 elektrických nákladních vozidel a disponuje podle svých představitelů největším vozovým parkem e-trucků v Evropě.

DFDS, jedna z největších lodních a logistických společností v severní Evropě, zaznamenává rostoucí poptávku po dopravních řešeních s nižším vlivem na životní prostředí. V souladu s tímto trendem proto objednala od společnosti Volvo Trucks dalších 100 elektrických nákladních vozidel. Jejich předchozí objednávka DFDS od Volvo činila celkem 125 těžkých elektrických nákladních vozidel.

V současnosti je v provozu 95 elektrických nákladních vozidel Volvo ve Švédsku, Dánsku, Litvě, Belgii a Nizozemsku, přičemž zbývajících 30 by mělo být dodáno v průběhu roku 2024. Díky rostoucímu vozovému parku elektrických nákladních vozidel společnost DFDS do konce roku 2023 snížila emise skleníkových plynů o 1 516 tun.

„Jsem velmi hrdý na to, že můžeme pokračovat v našem úzkém partnerství se společností DFDS. Tato objednávka na dalších 100 elektrických nákladních vozidel Volvo je důkazem jejich důvěry v naši společnost. Výrazné zvýšení flotily elektrických nákladních vozidel DFDS ukazuje, že bezemisní přeprava je v současnosti životaschopným řešením,“ řekl Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Nová elektrická nákladní vozidla budou nasazena na devíti trzích po celé Evropě, včetně Velké Británie, Irska, Nizozemí, Belgie a Švédska. Půjde o inovované a energeticky úspornější modely Volvo FH Electric a Volvo FM Electric.

DFDS v současnosti vlastní největší vozový park těžkých elektrických nákladních vozidel v Evropě a je na dobré cestě splnit svůj cíl mít do roku 2030 elektrifikovaných minimálně 25 % svého nákladního vozového parku.

„Máme zájem urychlit přechod k udržitelnější silniční přepravě. Naše rozšiřující se flotila elektrických nákladních vozidel nebude mít vliv jen na snížení klimatického dopadu našich provozů, ale společnosti DFDS umožní podporovat více firem, které se snaží o dekarbonizaci svých dodavatelských řetězců. 100 nových elektrických nákladních vozidel podtrhuje náš závazek posouvat vývoj vpřed,“ řekl Niklas Anderson, výkonný viceprezident pro logistiku v DFDS.

Některé z nových elektrických nákladních vozidel budou nasazena pro přepravu zboží do a z výrobního závodu Volvo Trucks v Göteborgu.

(lan)

Foto: Volvo Trucks

spinner