IVECO dodává české společnosti Transbozen flotilu nákladních vozidel S-WAY

IVECO dodává české společnosti Transbozen flotilu nákladních vozidel S-WAY

7.4. - Společnost IVECO dodala společnosti Transbozen, spol. s. r. o., 10 vozidel S-WAY Natural Power a dalších 10 bude dodáno do konce roku. Tato vozidla budou plněna převážně Bio LNG, což zajistí snížení emisí uhlíku na minimální úroveň tak, aby bylo dosaženo atraktivní kombinace mezi výkonem a udržitelností.

Rozhodnutí společnosti Transbozen zahájit přestavbu svého vozového parku na vozidla s alternativním pohonem vychází ze silné obavy společnosti o životní prostředí a odhodlání hmatatelnou měrou přispět k dosažení cílů stanovených Evropskou unií. Dále je motivováno i zpřísňováním

požadavků velkých maloobchodních prodejců na dekarbonizaci dopravních řešení. Úroveň dekarbonizace se zvyšuje také díky konkrétním investicím, které z Transbozen putují do vývoje bioplynky, která uzavře kruh dokonalé cirkulární ekonomiky bez dopadu na životní prostředí.

Vozidla IVECO S-WAY LNG byla pro společnost Transbozen, spol. s. r. o., přirozenou volbou. Našla v nich totiž nejen ekologickou i ekonomickou udržitelnost, ale i vysoký výkon, bez kterého se neobejde.

Tato vozidla jsou vybavena technologií, která byla výslovně navržena k dosažení výrazného snížení spotřeby paliva a znečištění – snížení emisí NO2 o 90 % a partikulátů o 95 % a dále snížení emisí CO2 o 95 % ve srovnání s naftovými ekvivalenty při použití biometanu.

(lan)

Foto: IVECO

spinner