Finanční správa eviduje přeplatky silniční daně 1,5 miliardy korun

Finanční správa eviduje přeplatky silniční daně 1,5 miliardy korun

20.9. - Finanční správa eviduje přeplatky více než 1,5 miliardy korun na zálohách silniční daně. Přeplatky vznikly po novele zákona, která omezila okruh vozidel, za která se silniční daň platí. Finanční správa dnes doporučila poplatníkům, aby požádali o vrácení přeplatku. Po šesti letech nárok na vrácení zanikne.

Letošní novela zákona zrušila silniční daň pro osobní automobily, autobusy a nákladní auta do 12 tun. Zároveň se snížila sazba daně pro nákladní vozidla a přívěsy nad 12 tun.Vláda zákon upravila v reakci na růst cen pohonných hmot a energií.

Finanční správa doporučuje plátcům silniční daně, aby si u příslušného finančního úřadu nebo elektronicky ověřili, zda jim nevznikl přeplatek. "Přeplatky na dani silniční mohou být vráceny na základě podané žádosti o vrácení přeplatku u svého místně příslušného správce daně," uvedl v tiskové zprávě zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský.

Na vyřízení žádosti má správce daně 30 dní. Pokud si poplatník do šesti let o vrácení přeplatku nepožádá, nárok na jeho vrácení zaniká.

(čtk)

Ilustrační foto: lan

spinner