Díky partnerství s JITpay nabízí Eurowag financování faktur do 48 hodin

Díky partnerství s JITpay nabízí Eurowag financování faktur do 48 hodin

20.2. - Společnost Eurowag, přední celoevropský poskytovatel integrovaných řešení v oblasti komerční silniční dopravy (CRT), nově nabízí svým zákazníkům plně digitální faktoringové služby, dostupné prostřednictvím platformy Eurowag. Za rozšířením služeb stojí strategické partnerství s JITpay Group, s níž Eurowag spojil síly v roce 2022. Ze spolupráce těží i JITpay, která obohatila svoji nabídku platebních služeb pro dopravce o integrovaná řešení Eurowagu. Partnerství tak podporuje digitalizaci a zvýšení efektivity v celém odvětví.

Pro dopravce, speditéry a logistické firmy je faktoring velmi atraktivní. Jedná se o službu, jež nabízí financování krátkodobých pohledávek před dobou splatnosti, včetně jejich správy a zajištění pro případ prodlení s platbou nebo platební neschopnosti zákazníka. Díky faktoringu mají firmy pod kontrolou své cash flow, jistotu proplacení peněz z pohledávek a méně starostí – oblast komerční silniční dopravy se totiž historicky potýká vysokými zůstatky pohledávek i závazků a velkými provozními náklady, což vede k častým problémům s peněžními toky.

Financování faktur do 48 hodin

JITpay nabízí faktoring bez trvalých a skrytých poplatků. Služba (k dispozici nejen pro zákazníky Eurowagu) je dostupná dopravním, spedičním a logistickým firmám sídlícím v České republice, na Slovensku, v Německu, Polsku, Španělsku, Nizozemsku, Slovinsku, Litvě, Lotyšsku, Rumunsku a Bulharsku. Osvědčuje se pak zejména dopravcům provozujícím jedno až 20 nákladních vozidel.

Celý proces faktoringu s JITpay je velmi jednoduchý. Stačí se zaregistrovat a digitálně podepsat souhlas se zpracováním faktur. Následně je možné odeslat faktury určené k financování. I zde panuje pro dopravce maximální volnost: mohou poslat jednu vydanou fakturu či všechny, ve frekvenci, která jim vyhovuje, navíc bez limitu na minimální fakturovanou částku. Jediným omezením je nutnost zadat faktury pouze před datem splatnosti, a to do 14 dní od jejich vystavení. Dalším zádrhelem může být vysoké úvěrové riziko, ať už na straně dopravce nebo jeho odběratele – v takovém případě si JITpay vyhrazuje právo fakturu odmítnout.

Pokud zadání faktury proběhne bez problému, může zákazník očekávat její financování za pouhých 48 hodin (první financování u daného zákazníka může trvat o něco déle z důvodu interních kontrolních procesů). Cena služby se odvíjí od doby splatnosti faktury. U 30denní splatnosti si JITpay účtuje 2,99 % z fakturované částky, u 60denní 3,99 % a u faktury s 90denní splatností činí poplatek za faktoring 4,99 % z fakturované částky. V rámci partnerství společnosti Eurowag s JITpay mají nicméně nyní firmy po celý první kvartál nabídku speciální uvítací ceny.

Peněžní toky pod kontrolou

„Služby faktoringu od JITpay využívají zejména německé a polské firmy, nárůst zájemců evidujeme také ve Španělsku či Rumunsku. Na těchto trzích jsme však relativně novým hráčem, takže vidíme obrovský potenciál růstu,“ řekl Marcin Wawrzkiewicz, generální ředitel JITpay Group pro Polsko. „Faktoring vnímáme jako zásadní službu pro naše zákazníky. Moc dobře si totiž uvědomujeme, jak je odvětví komerční silniční dopravy náchylné na problémy s peněžními toky, ať už kvůli pomalým platbám ze strany odběratelů, nízké kapitalizaci, vysokým provozním nákladům, nebo nízkým hrubým a ziskovým maržím. Faktoring pomáhá tato rizika snížit a pro firmy v našem odvětví představuje velmi užitečný nástroj, jak optimalizovat své cash flow,“ doplnil Marcin Wawrzkiewicz.

Kromě faktoringu nabízí JITpay také služby digitální fakturace a správu pohledávek. Zákazníci Eurowagu pak mohou využívat komplexní finanční a daňové služby, jako jsou převody fakturační měny či refundace DPH a spotřební daně včetně předfinancování.

Kompletní informace o financování faktur a přehledný návod, jak začít využívat služby JITpay, najdete zde.

(pav)

Foto: Eurowag

spinner